WIPO PROOF

2020-06-10

Почали створювати комп’ютерну програму, але побоюєтеся що до часу його завершення будь-хто може створити схожий код або запозичити ваш?

WIPO запустив новий сервіс, який дає можливість зберігати і підтвердити факт існування активів права інтелектуальної власності.

Як це працює

На захищеному онлайн-сайті WIPO PROOF будь-хто може запитати токен для конкретного цифрового файлу. Такими файлами можуть бути будь-які твори, ноу-хау, бази даних, технічні рішення, логотипи та інші діджіталізовані об’єкти.

Алгоритм роботи WIPO PROOF забезпечує взаємодію з браузером клієнта для створення унікального цифрового відбитка файлу. За безпеку файлу можна не переживати, оскільки WIPO PROOF розроблена відповідно до стандартів eIDAS, які відносяться до одних з найбезпечніших в світі.

При цьому WIPO не проглядає вміст файлу і не зберігає його копію.

По-суті, токени WIPO PROOF – підтвердження факту існування об’єкта на певну дату. Хто завгодно може побачити токен, але не побачить його змісту. Таким чином власник токена має карт-бланш в контексті доказів і захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Створення одного токена обійдеться в 20 швейцарських франків. Ну а якщо з токенами вирішили не розмінюватися на дрібниці: заплативши 13 тисяч швейцарських франків можна отримує 1000 токенов. Термін і територія існування токенов, безумовно, не обмежені.

В результаті можна отримати безпечне підтвердження створення тієї чи іншої розробки, яку не хотіли б публікувати на загальний огляд. Тут може йти мова про закінчені, так і не закінчені роботи.

Наші адвокати радіють в очікуванні першого прецеденту використання WIPO токенов як доказ в судовому процесі.