Як зареєструвати ТМ у Польщі - IPSTYLE Spark it!
20 Жовтня 2023

Як зареєструвати ТМ у Польщі

Польща наразі є однією з найбільш дружніх країн до України. Саме тому, маємо високу кількість запитів на реєстрацію торговельної марки (ТМ) саме в Польщі. Українські підприємці воліють вийти зі своїми товарами та сервісами на ринок цієї країни.

Отже, відкриваєте ресторан чи шоурум в Польщі або розширюєте там інший бізнес? Тоді вам точно варто знати деякі особливості реєстрації власного бренду та ведення бізнесу за польськими правилами. Приміром, у вас можуть запросити ТМ для вивіски чи реклами. І взагалі ТМ точно не буде зайвою для франшизи чи просто безпечного введення бізнесу.

Слід почати з того, що в Польщі відносно швидка реєстрація ТМ, орієнтовно 6-8 місяців. Хоча сам сертифікат про реєстрацію можуть опублікувати дещо пізніше. Для цього потрібно надати до Патентного офісу Республіки Польща через патентного повіреного скановану довіреність та актуальну інформацію про заявників і саме зображення ТМ.

Під час реєстрації торговельної марки експерт перевіряє заявку на предмет відповідності критеріям правової охорони та встановлює, чи не є вона схожою з іншими позначеннями, що раніше вже були подані або зареєстровані в Польщі. Аби переконатися, що тотожне або схоже до ступеня змішування позначення не зареєстроване, необхідно провести пошук. Насамперед, за національною базою торговельних марок Польщі, а також за базою торговельних марок Європейського Союзу і міжнародною базою Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Власником ТМ в Польщі може бути фізична або юридична особа. ТМ в Польщі може мати декілька власників, однак тоді до документів, що подаються для реєстрації ТМ, необхідно додати договір, який врегульовує порядок спільного використання ТМ.

Після успішного проходження перевірки, заявка публікується в офіційному бюлетені. З моменту публікації протягом трьох місяців будь-яка особа може подати заперечення проти реєстрації торговельної марки. У разі, якщо заперечень немає, патентне відомство публікує свідоцтво на торговельну марку.

Варто пам'ятати, якщо торговельна марка не використовується в Польщі протягом п'яти років після реєстрації, будь-яка зацікавлена особа може достроково припинити строк дії торговельної марки. Практика дострокового припинення поширена й в інших країнах, проте скрізь є свої нюанси по строках та процедурі.

Оскільки Польща входить до складу ЄС, отримати охорону в Польщі можна і шляхом реєстрації ТМ ЄС. Ба більше, ви також отримаєте правову охорону в усіх інших країнах ЄС. За статистикою ТМ ЄС користується більшою популярністю ніж точкові реєстрації в країнах, що є членами ЄС. Точкові реєстрації актуальні для тих бізнесів, в яких неймінг адаптується до мов кожної окремої країни. 

Видається свідоцтво про ТМ у Польщі строком на 10 років з можливістю продовження.

Якщо вам актуальна ТМ в Польщі або ви ще вагаєтесь, де краще зареєструвати її, зв’яжіться з нами, ми допоможемо.