3,46 млн — саме стільки заявок на патенти подали новатори зі всього світу у 2022 році. Про це свідчать дані Всесвітньої організації інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization, WIPO).
Згідно з дослідженням «Світові показники діяльності в галузі інтелектуальної власності», найбільше патентних заявок припадає на Китай, США, Японію, Республіку Корея та Німеччину. Заявники з Китаю подали близько 1,58 млн патентних заявок, всередині країни та інших юрисдикціях.
Водночас кількість патентних заявок, поданих резидентами Індії, зросла на 31,6%. Таке зростання не змогла продемонструвати жодна інша країна з десятки лідерів. Тож напрошується висновок, що світова патентна діяльність досягла нових висот завдяки індійським і китайським новаторам.
Найчастіше патентують у галузі комп'ютерних технологій, орієнтовно 11,1% від загальної кількості заявок. Далі йдуть електромеханіка, контрольно-вимірювальне обладнання, медичні технології та цифровий зв'язок. Помітно підтягнулася хімічна інженерія.
Для патентування винаходу чи корисної моделі необхідно, щоб вони мали світову новизну. IPSTYLE для оцінки ризиків за цим критерієм проводить патентні пошуки за патентними базами та надає інформацію про опубліковані патентні заявки та видані патенти на схожі технічні рішення, а також звіт із загальною оцінкою рівня техніки...
Щодо торговельних марок, то наразі у світі налічується 82,5 млн реєстрацій. Минулого року подано 11,8 млн заявок на ТМ, вони охоплюють 15,5 млн класів товарів і послуг. Найбільше воліють захистити свій бренд представники технологічного сектору, на яких припадає 22% загальної кількості заявок. Наступні — охорона здоров'я, одяг та аксесуари, а також дозвілля та освіта. Помітну частку мають ТМ для ділових послуг, галузі сільського господарства та для побутової техніки.
Знов таки, найбільша активність щодо ТМ зафіксована серед представників Китаю. В країні і за кордоном вони подали на реєстрацію ТМ за 7,7 млн класів товарів і послуг. За Китаєм крокують заявники з США, Туреччини, Німеччини та Індії.
Загалом, Китай залишається беззаперечним лідером за кількістю чинних реєстрацій ТМ (майже 42,7 млн). Друге місце — США (3,1 млн активних реєстрацій), третє — Індії (майже 2,9 млн).
Також минулого року у світі подано близько 1,1 млн заявок на реєстрацію промислових зразків. У них містилося близько 1,5 млн зразків, невеличке зниження на 2,1% порівняно з роком раніше.
Найактивнішими за промисловими зразками знов-таки стали заявники з Китаю — 841 164 зразки, Туреччини — 80 559, Німеччини — 70 346, США — 67 349, Республіки Корея — 62 014. На ці п'ять країн у сукупності припадає три чверті всієї заявницької активності у 2022 році, зокрема 75,6%.
Найбільшу частку в глобальному обсязі зайняли такі сектори, як меблі та предмети домашнього вжитку, текстиль та аксесуари, машини та інструменти, а також електроосвітлювальне обладнання.
Загалом у 2022 році у світі налічувалося близько 5,8 млн чинних реєстрацій промислових зразків.