У світі за рік подали рекордну кількість патентних заявок - IPSTYLE Spark it!
8 Грудня 2023

У світі за рік подали рекордну кількість патентних заявок 

3,46 млн — саме стільки заявок на патенти подали новатори зі всього світу у 2022 році. Про це свідчать дані Всесвітньої організації інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization, WIPO).

Згідно з дослідженням «Світові показники діяльності в галузі інтелектуальної власності», найбільше патентних заявок припадає на Китай, США, Японію, Республіку Корея та Німеччину. Заявники з Китаю подали близько 1,58 млн патентних заявок, всередині країни та інших юрисдикціях.

Водночас кількість патентних заявок, поданих резидентами Індії, зросла на 31,6%. Таке зростання не змогла продемонструвати жодна інша країна з десятки лідерів. Тож напрошується висновок, що світова патентна діяльність досягла нових висот завдяки індійським і китайським новаторам.

Найчастіше патентують у галузі комп'ютерних технологій, орієнтовно 11,1% від загальної кількості заявок. Далі йдуть електромеханіка, контрольно-вимірювальне обладнання, медичні технології та цифровий зв'язок. Помітно підтягнулася хімічна інженерія.

Щодо торговельних марок, то наразі у світі налічується 82,5 млн реєстрацій. Минулого року подано 11,8 млн заявок на ТМ, вони охоплюють 15,5 млн класів товарів і послуг. Найбільше воліють захистити свій бренд представники технологічного сектору, на яких припадає 22% загальної кількості заявок. Наступні — охорона здоров'я, одяг та аксесуари, а також дозвілля та освіта. Помітну частку мають ТМ для ділових послуг, галузі сільського господарства та для побутової техніки. 

Знов таки, найбільша активність щодо ТМ зафіксована серед представників Китаю. В країні і за кордоном вони подали на реєстрацію ТМ за 7,7 млн класів товарів і послуг. За Китаєм крокують заявники з США, Туреччини, Німеччини та Індії.

Загалом, Китай залишається беззаперечним лідером за кількістю чинних реєстрацій ТМ (майже 42,7 млн). Друге місце — США (3,1 млн активних реєстрацій), третє — Індії (майже 2,9 млн).

Також минулого року у світі подано близько 1,1 млн заявок на реєстрацію промислових зразків. У них містилося близько 1,5 млн зразків, невеличке зниження на 2,1% порівняно з роком раніше.

Найактивнішими за промисловими зразками знов-таки стали заявники з Китаю — 841 164 зразки, Туреччини — 80 559, Німеччини — 70 346, США — 67 349, Республіки Корея — 62 014. На ці п'ять країн у сукупності припадає три чверті всієї заявницької активності у 2022 році, зокрема 75,6%.

Найбільшу частку в глобальному обсязі зайняли такі сектори, як меблі та предмети домашнього вжитку, текстиль та аксесуари, машини та інструменти, а також електроосвітлювальне обладнання.

Загалом у 2022 році у світі налічувалося близько 5,8 млн чинних реєстрацій промислових зразків.