УКРНОІВІ оголосив про відновлення Апеляційної палати - IPSTYLE Spark it!
11 Липня 2024

УКРНОІВІ оголосив про відновлення Апеляційної палати

Останні два роки IP Офіс України зазнає постійних оновлень, які позитивно впливають на розвиток сфери інтелектуальної власності. Відновлення Апеляційної палати є однією з найважливіших новин в цьому контексті.

Наказом УКРНОІВІ № 93/2024 затверджено персональний склад Апеляційної палати. Для нас ця новина є знаком про запуск оновленої Апеляційної палати, яка зокрема стане додатковим інструментом/інстанцією вирішення спорів, окрім судового розгляду.

Які можливості надає Апеляційна палата для заявників:

  • подання заперечень проти рішень УКРНОІВІ щодо відмови в реєстрації торговельної марки, винаходу, корисної моделі, промислового зразка і.т.п.
  • подання апеляційної заяви про визнання недійсними повністю або частково прав на винахід (корисну модель) чи прав на промисловий зразок третьої особи 
  • подання заперечення проти рішення щодо реєстрації торговельної марки особою, яка подавала мотивоване заперечення під час реєстрації торговельної марки*
  • подання заяви про визнання торговельної марки добре відомою в Україні.

* Ви вже чули від нас про це оновлення, але хочемо додатково зробити на ньому акцент. Як це працює? Ви знайшли подану заявку на ТМ схожу на вашу, яку подала третя особа. Ви переконані, що така ТМ у разі реєстрації буде порушувати ваші права. Ви подаєте мотивоване заперечення проти реєстрації такої ТМ. В ході розгляду експерт оцінює подане від вас мотивоване заперечення, відповідь заявника (якщо така подавалась) та підстави охороноздатності визначені законом. Якщо за результатами розгляду Відомство прийме рішення про реєстрацію ТМ (повністю або частково), особа яка подавала мотивоване заперечення може подати заперечення проти такого рішення в Апеляційну палату. Якщо особа не подавала мотивованого заперечення під час реєстрації, вона не зможе подати заперечення в Апеляційну палату. Для вчасного і ефективного відстежування поданих на реєстрацію ТМ ми завжди пропонуємо моніторинг для наших клієнтів.

З позитивних аспектів також слід відзначити можливість розгляду заперечень за спрощеним порядком, проведення медіації на всіх стадіях розгляду заперечення або апеляційної заяви та диджиталізацію всіх способів взаємодії з Апеляційною палатою.

У разі, якщо ви знаєте про існування винаходу, корисної моделі, промислового зразка, які не відповідають вимогам охороноздатності, але були зареєстровані в Україні, або ви вважаєте, що настав час визнати торговельну марку добре відомою, просто напишіть нам аби ми могли оцінити всі можливості для вашого кейсу. 

Триматимемо вас в курсі оновлень, останньої практики й рішень, які будуть ухвалені оновленою Апеляційною палатою.