Чому Дубай? Переваги реєстрації ТМ в ОАЕ - IPSTYLE Spark it!
10 Серпня 2023

Чому Дубай? Переваги реєстрації ТМ в ОАЕ

Дубай виграв заявку на проведення щорічної зустрічі Міжнародної асоціації торговельних марок (INTA) у 2026 році. Це місто обрали завдяки успішному створенню ділового та інвестиційного середовища, що підкріплено надійною системою захисту прав інтелектуальної власності. Воно зміцнює свої позиції в якості глобального центру бізнесу та торгівлі. Тож дедалі більше компаній хочуть присутності на його ринку. Не тільки великі бренди, а й стартапи – тут сформувалася спільнота технологічних бізнесів, інкубаторів і акселераторів. А інтелектуальна власність, торговельні марки (ТМ) є ключовими факторами для будь-якого бізнесу.

Географія

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) – федеративна держава, що складається з семи еміратів. Кожен емірат є мікро-державою з абсолютною монархією. При цьому, якщо ви бажаєте зареєструвати ТМ в ОАЕ, вам достатньо подати одну заявку і отримати одне свідоцтво, дія якого буде поширена на всі емірати.

Окрім того, наприкінці 2021 року Емірати стали 109-м членом Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків, яка охоплює наразі 125 країн. Це значно спростило процедуру реєстрації ТМ, адже відкрило можливість подачі заявки не через місцевого патентного повіреного, а і за міжнародною процедурою. Якщо ви вже маєте міжнародну реєстрацію ТМ і бажаєте вийти на ринок ОАЕ, є можливість розширення такої реєстрації і на цю країну.

Особливості реєстрації

Функції з реєстрації ТМ в ОАЕ за національною процедурою виконує Міністерство економіки ОАЕ (англ. - Trade Marks Department for Ministry of Economy in the UAE).

ОАЕ можна назвати «юрисдикцією одного класу». Це означає, що кожен клас подається окремою заявкою. При цьому в якості переваги зазначимо те, що можна подати на реєстрацію заявку, що включає групу позначень, за умови, що всі позначення такої групи відрізняються між собою лише незначними деталями, а в цілому мають спільні суттєві ознаки.

В ОАЕ не реєструють ТМ для товарів 33 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП), тобто алкогольних напоїв. Можлива реєстрація лише для безалкогольних аналогів. Також існують обмеження на реєстрацію ТМ, наприклад, для виробництвя свинини, адже ОАЕ є мусульманською країною.

Процедурні моменти

Довіреність має бути подана одразу, нотаріально завірена та легалізована консульством ОАЕ з боку заявника. Далі довіреність також додатково легалізується вже в ОАЕ. До кожного поданого документа додається його завірений переклад арабською мовою.

При проведенні експертизи заявка перевіряється на «відносні» підстави для відмови, які спрямовані на дотримання більш ранніх прав, набутих третіми особами.

Якщо під час проходження перевірки не було виявлено перешкод, заявка публікується в офіційному бюлетені Міністерства економіки ОАЕ і з моменту публікації протягом 30 днів будь-яка особа може подати заперечення проти реєстрації ТМ. У разі, якщо заперечень не було отримано, відбувається реєстрація ТМ.

Строк реєстрації ТМ з моменту подачі в ОАЕ становить приблизно 12-14 місяців.

Строк дії свідоцтва на ТМ становить 10 років з моменту подання заявки про реєстрацію з можливістю продовження.

Для отримання більш детальної інформації щодо реєстрації ТМ в ОАЕ, необхідних документів, будь ласка, залиште запит на нашому сайті або зателефонуйте за номером +380 44 393 40 12