Оксана Падох виступила на IP Law Talks і розповіла, як протистояти патентним тролям - IPSTYLE Spark it!
1 Червня 2024

Оксана Падох виступила на IP Law Talks і розповіла, як протистояти патентним тролям

25 травня 2024 у Києві відбувся перший IP захід у форматі Law Talks, який зібрав довкола себе фахівців з інтелектуальної власності для обговорення сучасних тенденцій та найгостріших проблем, з якими наразі стикається ІР спільнота.

Адвокатка IPSTYLE Оксана Падох долучилась до IP Law Talks в якості спікерки з темою «Патентний тролінг та засоби боротьби з ним».

Зокрема пояснила, як виникає та працює патентний тролінг в Україні та як з ним боротись. Звернула увагу на особливості визнання промислових зразків недійсними за законодавством до та після імплементації Угоди про асоціацію в національне законодавство. І, що актуально, з посиланням на судову практику Верховного Суду та Суду Справедливості ЄС, чинне законодавство України та керівництва з промислових зразків ЄС зазначила нові підходи до визначення і доведення умов охороноздатності промислових зразків, таких як «новизна» та «індивідуальний характер».

Изображение


Захід загалом був насичений виступами та панельними дискусіями за участі представників ІР Офісу, ІР адвокатів, суддів. Говорили про глобальні євроінтеграційні тренди та виклики в сфері захисту прав інтелектуальної власності в період воєнного стану, довгоочікуваний запуск ІР суду в Україні, вплив новітніх технологій, у тому числі - штучного інтелекту на сферу ІР, особливості боротьби з порушенням ІР прав в інтернеті, а також захист від контрафакту в кримінальних провадженнях.

Організаторами IP Law Talks виступили Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій, Рада молодих юристів України та Європейський університет.