Сови не те, чим вони здаються. Про знаки із запахом та звуком

2019-12-16

Давайте трохи пограємо? Які асоціації виникають у вас із словосполученням «торговельна марка»? Напевно, ви уявили логотип, слово або комбінацію зображення та словесної частини. А як на рахунок того, щоб додати до цих асоціацій запахи та звуки?

Нюхові та звукові знаки відносяться до нетрадиційних позначень, саме тому і підхід до них відповідний. У нашій країні на законодавчому рівні хоч і передбачена така реєстрація, але на практиці виглядає трохи інакше. Нюховий знак в Україні зареєструвати на сьогодні неможливо, у зв’язку із відсутністю спеціального механізму такої реєстрації. Натомість особливий запах мускуса можно зустріти в магазинах техніки «VERIZON», що зареєстрований в США. Власники знака використовують його для створення особливого запаху та атмосфери в своїх магазинах. Важливо розуміти, що парфум як кінцевий продукт в якості нюхового знака зареєструвати не можна, проте якщо мова йде про запах, який надає товару або послузі додаткову розрізняльну здатність, як у випадку із запахом в магазині, то у такого позначення є всі шанси бути зареєстрованим, але поки що не в Україні.

А тепер зупинимося на звукових торговельних марках. Їх можна знайти в реєстрі зареєстрованих в Україні знаків для товарів та послуг, а точніше прослухати. Це може бути мелодією, піснею або навіть шумом іншого походження, але тут як і скрізь є одне «але». Згідно з правилами складання заявки на знак для товарів та послуг, для подачі звукового знаку у його описі необхідно вказати ноти, з яких він складений. Виходячи з цієї логіки, у реєстрації звукового знака, який не класифікується по нотам, можуть відмовити. Таким чином, до моменту удосконалення технічного забезпечення процедури реєстрації таких знаків, ми рекомендуємо подавати на реєстрацію тільки звукові знаки, що мають нотний опис. Якщо подивитися на основні тенденції звукових знаків, варто відзначити їхню лаконічність. Звук запуску хbox 360, звук збирання монет у грі Super Mario Bros, нотне виконання фрази «I’m lovin’ it»  зареєстровані в якості звукового знака.

Незважаючи на те, що сьогодні не всі види нетрадиційних знаків можуть похизуватися свідоцтвом про реєстрацію в нашій країні, ми сподіваємося, що в часи глобальної діджиталізації ці сови стануть в один ряд із традиційними знаками: словесними, зображувальними та комбінованними.

Але пам’ятайте, що сьогодні ми розповіли вам не про всіх сов, а тому радимо продовжувати слідкувати за нашими новинами!