Реєстрація торгової марки в ОАЕ

2014-10-29

В останні роки українські заявники виявляють величезний інтерес до Об’єднаних Арабських Еміратів. Багато компаній зацікавлені у захисті прав інтелектуальної власності в цій країні. Але зареєструвати торгову марку (ТМ) в ОАЕ не так просто, адже ця країна не є учасницею Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, ні підписантом протоколу до нього. Це означає, що для отримання захисту свого позначення заявнику необхідно звернутися в національне патентне відомство.

Перша складність, з якою стикається заявник, полягає в необхідності надання довіреності, і не просто нотаріально засвідченої, а й легалізованої в консульстві. На практиці легалізація займає від двох тижнів до двох місяців. Але якщо ви вже подали заявку на реєстрацію ТМ в іншій арабській державі і легалізували її в консульстві цієї країни, такої довіреності буде достатньо і для реєстрації цієї марки.

ОАЕ є учасницею Паризької конвенції по охороні промислової власності, тому при подачі заявки є можливість протягом шести місяців заявити так званий конвенційний пріоритет.

Подана заявка проходить експертизу, після якої вона публікується в двох виданнях. Успішне проходження експертизи не гарантує вам реєстрацію ТМ, адже протягом 30 днів з дня останньої публікації треті особи можуть подати опозицію проти реєстрації такої марки. Заявникові дається ще 30 днів для того, щоб відповісти на цю опозицію.

На відміну від України, в ОАЕ в більшості випадків експертами приймаються так звані листи згоди, тобто листи власників протиставлених знаків щодо можливості реєстрації конкретної ТМ. Сама реєстрація з урахуванням публікації і часу для опозиції займає 12-18 місяців, а свідоцтво, як і в Україні, видається на десять років з правом продовження кожні десять років ще на такий же термін.

В ОАЕ можлива подача однієї заявки на реєстрацію групи торгових марок, що відрізняються несуттєвими елементами, наприклад, кольором або специфікацією продуктів. Ще одна особливість — досить великий набір обмежень на реєстрацію позначень, наприклад, не реєструються ті, які містять слова: «Privilege», «Privileged», «Registered», «Registered drawings», «Copyright» або «Imitation is forgery». Також не реєструються як торгові марки такі позначення для товарів чи послуг, як послуги барів і нічних клубів, алкогольні напої або свинина.

За порушення прав, що охороняються торговою маркою, в ОАЕ передбачається кримінальна та цивільна відповідальність.

Фахівці компанії IPStyle нададуть відповіді на всі ваші питання і допоможуть зареєструвати ТМ в ОАЕ та інших країнах.