Реєстрація ТМ у Лівії

2014-10-27

Реєстрація торгової марки дає вам не тільки право використовувати зареєстроване позначення, а й можливість давати згоду і забороняти його використання. Щоправда така монополія носить територіальний характер, тому якщо ви експортуєте товари або послуги в інші країни, то без реєстрації в інших країнах вам не обійтися.

Зазвичай компанії користуються можливостями Міжнародної реєстрації торгових марок за Мадридською системою. Але, на жаль, не всі країни є учасниками Мадридської угоди і (або) протоколу до нього. До таких країн належать Чилі, Канада, ОАЕ, Саудівськая Аравія, Лівія. Як наслідок — заявнику необхідно звернутися до патентного відомства відповідної країни, щоб отримати захист. У більшості випадків реєстрація ТМ у цих країнах є досить дорогою і має свої особливості .

Наприклад, у Лівії, у зв’язку з революцією з 2011 по 2013 рік, патентне відомство не брало заявки нареєстрацію торгових марок, а свідоцтва про реєстрацію ТМ, заявки на які були подані з 1981 по 2003, — анульовані, тобто заявникам необхідно заново їх реєструвати. Більше того, у Лівії заборонено реєструвати торгові марки для алкогольної продукції.

Для реєстрації торгової марки вам необхідно надати не тільки довіреність, легалізовану в консульстві Лівії, а й копії свідоцтва про реєстрацію підприємства. На практиці цей процес займає від декількох тижнів до декількох місяців. Ще однією особливістю реєстрації ТМ в Лівії є те, що в одній заявці ви можете заявити тільки один клас. Наприклад, ви хочете зареєструвати торгову марку для косметики (клас 3 ) і фармацевтичних продукції (клас 5). У даному випадку вам необхідно подати дві заявки на реєстрацію ТМ.

Після того як заявка подана до патентного відомства Лівії, вона проходить експертизу. Але успішне проходження експертизи не дає гарантію реєстрації ТМ, адже така ТМ публікується, і тільки якщо в передбачені терміни протестів не послідувало, то торгова марка буде зареєстрована. Реєстрації ТМ в Лівії, як і в Україні, надається на 10 років, з можливістю продовження кожні 10 років.

Якщо у вас є питання з приводу реєстрації торгової марки в Лівії або в інших країнах, — фахівці компанії IPStyle дадуть відповідь на всі питання і допоможуть зареєструвати ТМ.