Нові патентні можливості: вдосконалення процедури РСТ для отримання патенту в Італії

2020-01-31

Патент діє лише на території країни, чиє патентне відомство його видало.Ні, ви не можете зареєструвати технічне рішення тільки в Україні і використовувати його в усьому світі.

Так, вам необхідно патентувати винахід у кожній країні, яка вас цікавить.

І так, для цього потрібно сплатити 100500 зборів.

Винахідники часто таке чують і думають: «Ну не може бути все настільки складно»!

Власне, так і є. Процедура РСТ справді спрощує процес отримання патенту в різних країнах. Тож якщо ви прямуєте на міжнародні ринки й бажаєте захистити свою розробку за межами України, особливо в Італії, то ця новина для вас.

Як працює процедура РСТ

  • подаєте РСТ-заявку;
  • проводите міжнародний пошук для отримання попередньої оцінки патентоздатності винаходу;
  • до закінчення 30 (інколи 31) місяця з дати подачі обираєте, у якій країні ви хочете отримати патент і подаєте національну заявку.

Більш детально із процедурою РСТ та її перевагами ви можете ознайомитися тут.

Тепер повернемося до Італії, cari amici.

Як було раніше

Отримати патент на винахід в Італії можна було шляхом подання національної заявки в Патентне відомство Італії або через отримання регіонального європейського патенту із його подальшою валідацією в Італії. Це дещо ускладнювало процедуру. Адже в першому випадку вам слід було перекласти всі документи на італійську мову, що призводило до лишніх затрат. У другому — значно переплачувати за отримання патенту в усьому ЄС, навіть якщо вас цікавила тільки Італія.

Як зараз

Згідно з останніми законодавчими змінами, до двох вищевказаних способів отримання патенту додається третій: отримання патенту по РСТ процедурі безпосередньо в Італії. Така можливість буде доступна з 1 липня 2020 року.

Як це вплине на бізнес

Внесені зміни дозволять заявникам зменшити витрати, пов’язані з патентуванням, та скоротити час, необхідний для отримання патенту в Італії.

Замість висновків

На сьогодні Італія не єдина країна, де отримати патент на винахід можна виключно через національну процедуру або регіональну європейську реєстрацію, тривалість та вартість яких є досить значними. Окрім Італії, серед таких країн також Бельгія, Франція, Кіпр, Литва, Латвія та інші. Сподіваємось, що незабаром про кожну із вказаних країн зможемо опублікувати аналогічну новину.

А поки що, друзі-винахідники, завдання для вас: видумуйте нові рішення, наприклад, технології для випікання піци. А ми згодом допоможемо вам отримати патент в Італії та перевернути сприйняття італійців про звичну для них справу і страву.