Не називай мене “Кайлі” якщо ти не отримав дозвіл у KYLIE MINOGUЕ

2019-11-22

Не називай мене “Кайлі” якщо ти не отримав дозвіл у KYLIE MINOGUЕ. Саме такою була позиція представників по знаках «KYILE», «KYILE MINOGUE» (комб.), коли вони побачили тотожний знак «KYILE» заявлений для реєстрації у країнах Європейського Союзу, заявником якого є Saldum Ventures S.L. Можна припустити, що у випадку коли справа йде про публічно відому особу, то і без коментарів стає очевидним результат справи. Якщо і ви такої ж думки, то радимо розміщуватись зручніше, адже на практиці все набагато цікавіше. Оспорюваний знак «KYILE» був зареєстрований, проте з певними нюансами.

В запереченні щодо реєстрації тотожного знака, представники посилались на більш ранню реєстрацію знака «KYILE» в окремих державах, таких як Франція, Німеччина та інших. І все б нічого, проте заявити про більш ранню реєстрацію знака в Європейському Союзі апелянти не змогли. Нагадаємо, що навіть по мадридській системі окремою графою винесена позиція “країни ЄС” як окрема територіальна одиниця в цій системі. Якщо “іти на Ви” проти реєстрації знака, то вагомим аргументом у вашу сторону буде показати реєстрацію саме на тій території, на яку заявлений оспорюваний знак.
“Але ж знак «KYILE», вважай, тотожний із знаками «KYILE», «KYILE MINOGUE» (комб.), скажете ви”. Справа ось в чому: при визначенні схожості необхідно брати до уваги заявлений перелік товарів. Що, по суті і було зроблено департаментом розгляду опозицій Патентного відомства Європейського Союзу, і відмовлено в реєстрації оспорюваного знака для однорідних товарів із раніше зареєстрованими знаками «KYILE», «KYILE MINOGUE» (комб.).

Апелянти, безумовно, хотіли щоб у реєстрації оспорюваного знака було відмовлено повністю. Як додатковий аргумент проти реєстрації вони використовували посилання на репутацію та цінність знака «KYILE MINOGUE» для суспільства. На що експерти відповіли, що не бачать прямої чи потенційної загрози нанесення збитку репутації зареєстрованого раніше знаку. Експерти також зауважили, що товари, які реалізуються під згаданими знаками, є дорогими, тому при їх виборі споживач із особливою увагою буде підходити до вибору товарів, що зменшує ризик введення в оману. З огляду на це, відмова в реєстрації стосується тільки тотожних товарів, але не нівелює права Заявника на реєстрацію знака «KYILE» для інших товарів.

Мораль цієї історії така, що ідентичних ситуацій не буває, навіть якщо нам здається, що справа точно виграшна, по факту виграшною її можна вважати лише маючи в наявності необхідні докази та позицію, яка буде підкріплена хорошою нормативною і практичною базою, аби “іти на Ви” сміливо.