Мільйон за ім’я з цифрою десять

2020-04-03

Про гучну справу пов’язану відразу і з люксовим брендом одягу і зіркою футболу вже чимало написано, але ми ще раз нагадаємо вам цю історію.

Короткий переказ справи:

Ще у 2017 Дієго Марадона подав позов проти модного дому «Dolce & Gabbana» з вимогою виплатити йому компенсаціїю за те, що модель на їхньому показі пройшлася у футболці з написом «MARADONA 10».

Аргентинська зірка футболу знає толк у компенсації, адже в судовому порядку самим Позивачем збитки були оцінені в розмірі 1 мільйон євро. І суд із ним погодився, щоправда лише в частині суті, а не в частині суми відшкодування збитку.

Суд визнав, що дійсно, ім’я Позивача є таким, що приваблює покупців з огляду на його славу, популярність і значущість не тільки у світі футболу, але й у публічному просторі загалом.

Важливий нюанс — протягом 7 років Марадона був гравцем місцевого клубу «Napoli», що в Італії. Як ми знаємо, модний дім «Dolce & Gabbana» родом звідти ж. Саме тому й культурний аспект у цій справі зіграв важливу роль, адже й так зрозуміло, що італійці будуть більш охоче брати речі з написом, який має прямий стосунок до приводу для гордості.

Дієго Марадоні знадобилося лише 2 роки і 13,000 доларів на правову допомогу, щоби заборонити незаконне використання його імені в комерційних цілях.

Ми маємо щонайменше два висновки з цієї справи:

  1. За ім’я і репутацію потрібно й важливо боротися, а законодавство про захист прав на знаки для товарів і послуг дає достатньо можливостей для цього;
  2. Перед затвердженням навіть найкрутішої ідеї свого дизайнера, не забудьте порадитися зі своїм фахівцем у сфері інтелектуальної власності: чи не стане таке рішення предметом судового спору в майбутньому?