How old are you?

2020-06-23

Семикласник з Києва Артем Шелестов удосконалив скрипт для Європейського космічного агентства. Тепер їм зможуть користуватися всі вчені світу. Нещодавно Артем посів перше місце у конкурсі «Еко-погляд», де досліджував кореляцію між зеленими насадженнями і якістю атмосферного повітря в місті Київ.

Скрипт – об’єкт авторського права, який охороняється з моменту його створення, при цьому автор також може отримати свідоцтво про реєстрацію авторського права на витвір, як в Україні, так і в будь-якій країні, де передбачена реєстрація.

Подібні новини зайвий раз нагадують, що процес “створення” об’єктів інтелектуальної власності не обмежений будь-якими віковими та іншими рамками.

До речі, особисті немайнові права на об’єкти ІР права супроводжують нас незалежно від віку. А ось з 14 років вже можна користуватися і майновими правами на створені ІР об’єкти.

Поміж ділом, це одне з небагатьох передбачених майнових прав, яким неповнолітні можуть розпоряджатися без згоди батьків/піклувальників.

Розвивайте і залучайте до творчості та інновацій з дитинства! І пам’ятайте, що ІР права потребують коректної правової охорони незалежно від віку.