Культурна апропріація. Гурт без імені

2020-02-26

Коли ми вам розповідали про «REDSKINS», ми казали що, ще повернемося до норми, що була визнана неконституційною?

Не менш цікавою є справа пов’язана з рок-гуртом «The Slants», що була заснована трьома хлопцями 13 років тому. Почнемо з того, що учасники гурту дуже ретельно підходили до вибору своєї назви, аби вкласти в неї особливий зміст та повагу до свого походження й національності.

Подавши на реєстрацію знак у вигляді назви гурту, його засновник Simon Shiao Tam зіштовхнувся з відмовою в реєстрації через те, що позначення «The Slants» є принизливим і не може бути зареєстрованим у якості знака в США на підставі статті 1052 U.S. Code, де зазначено таке:

в якості ТМ не може бути зареєстрований знак, який являє собою або містить аморальні, оманливі або скандальні матеріали; або елементи, які можуть нехтувати або вводити в оману щодо зв’язку з людьми, установами, переконаннями, національними символами, або ж бути образливими або такими, що порочать репутацію.

Представники патентного відомства США як підставу для відмови вказали на те, що поняття «Slants» увійшло в обіг під час в’єтнамської війни в якості зневажливої назви вихідців із країн Азії. З об’єктивної точки зору, Патентне відомство США виявило ознаки боротьби з проявами культурної апропріації, відмовляючи в реєстрації подібного знака. Але з іншого боку — порушило право заявника на свободу слова.

Після того як норму, на яку посилався Суд та представники Патентного відомства США, визнали неконституційною, рок-гурт нарешті отримав законне і витримане часом і витратами на адвокатів ім’я. Користуючись моментом «The Slants» випустили міні-альбом під назвою «The Band Who Must Not Be Named». У 2019 році гурт оголосив про свій фінальний тур, проте, навіть якщо музиканти дійсно завершать свою творчу діяльність, це не вплине на тривалість обговорення цього кейсу.

З цього приводу хочемо зазначити про таке:
Навіть якщо ви отримали попередню або остаточну відмову в реєстрації знака, не варто опускати руки. За свої можливості та цінності варто й потрібно боротися. Залишайтеся з нами, адже наша наступна зупинка — Нова Зеландія, там досить тепло й також не обійшлося без справи, що стосується культурної апропріації.