Great IP News!

2019-12-19

Святий Миколай цього року приніс дуже крутий подарунок. Від сьогодні всі власники ТМ в Україні мають можливість забути про доменні спори у судах, адже альтернативній процедурі вирішення доменів спорів бути!

По-перше, домен в зоні UA можна отримати маючи на руках свідоцтво про реєстрацію ТМ в Україні. Саме це правило створило цілу практику доменних спорів у суді, аби вирішити за ким ж все-таки має бути те чи інше доменне ім’я із розширенням “UA”.

Не секрет, що для того, щоб вирішити справу у суді, необхідно запастись часом, терпінням та допустимими доказами. Не сказати, що вирішення доменних спорів у суді не наш козир, але коли є альтернативний спосіб вирішення цих спорів це завжди плюс, який щонайменше створює конкурентні умови і для судочинства.

Тепер до особливостей вирішення доменних спорів та правил Політики вирішення щодо доменних імен в домені .UA.

Самі правила засновані та функціонують на трьох принципах:

  1. Несумлінність;
  2. Взаємна юрисдикція;
  3. Мова судочинства (українська, англійська, російська).

Про матеріали справи у паперовій формі теж можна забути, адже провадження відбувається електронно.

Позивач має право подати позов до Центру ВОІВ, де зокрема необхідно визначити доменне ім’я яке є предметом позову і обгрунтування позовних вимог обов’язково зазначивши чому доменне ім’я слід вважати таким, що зареєстровано або використовується недобросовісно. Вже протягом 20/24 днів з дати початку провадження відповідач зобов’язаний направити відповідь на позов, після чого комісія розглядає справу зважуючи усі “за” та “проти”.

Позивачу такий розгляд буде коштувати 1500 доларів США за одного члена комісії, у випадку що предмет позову не перевищує 5 доменних імен. Якщо таку саму справу будуть розглядати одночасно три члени комісії Центру ВОІВ плата за подання такого позову становить 4000 доларів США. Для порівняння, якщо доменних імен буде 6, а не 5, сума підвищиться на 1000 доларів від останньої.

Сплачуючи більше, аніж суму судового збору як наслідок отримуєте остаточне рішення приблизно протягом 2-ох місяців із можливістю обрати способи захисту та спостерігати за процесом в режимі реального часу.

Започатковуємо новий альтернативний спосіб вирішення спору разом! Якщо потрібно більше деталей відносно конкретної потенційної справи, вам сюди: office@ipstyle.net