Амазон, мосьє Лабутен і 50 000 євро за день або як не стати порушником в призмі червоного кольору

2019-09-16

На сайті Амазон можна знайти майже все і навіть більше, за винятком тих товарів, які не беруть участі в цивільному обороті, а також взуття з червоною підошвою.

В серпні, Апеляційний господарський суд Брюсселя задовольнив позов Крістіана Лабутена проти Амазону. І незважаючи на те, що про судові спори, які пов’язані з горезвісною червоною підошвою бренду ‘Christian Louboutin’ вже можна знімати телесеріал, ми все ж розповімо тут трохи про цей новоспечений кейс.

В 2019, онлайн-майданчики Амазону з розширенням на Францію і Німеччину були помічені за промоцією і реалізацією взуття з використанням знака, власником якого є Мосьє Лабутен. На свій захист Амазон відзначив, що взуття, яке стало предметом спору сторін не продавалося від їхнього імені, а було реалізоване третіми особами через онлайн-майданчик відповідача.

Розглянувши доводи сторін, Суд постановив, що навіть якщо Амазон не продає, а лише завдає або ж просто спонсорує таку транзакцію, такі дії вже повинні розцінюватися як порушення виняткових прав Крістіана Лабутена.

Важливим тут є те, що правопорушенням вважається вже навіть сам факт будь-якого розміщення пропозиції на сайті, незалежно від того, хто є фактичним власником такої пропозиції. Адже, погодьтеся, середньостатистичний користувач інтернету не повинен встановлювати, хто саме стоїть за реалізацією того чи іншого товару на ринку. Якщо вже товар представлений на сайті Амазону, і потенційний покупець, і мосьє Лабутен асоціює такий товар з репутацією і правовою відповідальністю Амазону.

В результаті, відповідачу присудили штраф і зобов’язали видалити із сайту всі червоні підошви, які не мають жодного відношення до всесвітньо відомого бренду.

Продаж різних товарів на онлайн-майданчиках, на сьогодні, є одним з найпоширеніших видів продажів та реклами: починаючи від взуття і закінчуючи хрущами (що й обумовлює популярність 35 класу МКТП).

Виходячи з цього, всім, хто займається онлайн просуванням і продажем, ми б радили перевіряти добросовісність і наявність торгових марок у осіб, які планують реалізувати товар за допомогою вашого сайту, щоб не стати, в результаті, потенційним відповідачем у суді.

Не перемикайтеся, якщо у телесеріалу ‘Christian Louboutin’ вийде нова серія судового спору, ми обов’язково про неї розповімо.