На старт, увага, кікстартер!

2019-09-20

Генеруючи і втілюючи ідеї для винаходів, ми робимо наше життя комфортнішим і більш якісним. На майданчику кікстартер можна інвестувати в будь-яку ідею, дозволивши їй стати реальністю. При цьому, розробник може відразу оцінити наскільки затребуваним буде той чи інший продукт, адже, погодьтеся, ніхто не буде інвестуват в те, що йому здасться не ефективним.

Завдяки кікстартеру світ дізнався про такий чудовий проект як Petcube, який, між іншим, був розроблений українцями. Якби не цей краундфандинговий майданчик, то невідомо коли ми б могли спостерігати за своїми домашніми улюбленцями, перебуваючи в поїздці або офісі.

І зараз мова йде не стільки про стартапи, які народжуються і дорослішають завдяки краудфандинговим платформам, скільки про важливість захисту прав інтелектуальної власності в цьому аспекті.

Уявімо:

Фунтик придумав пристрій для чухання спини, і розмістив його на платформі. Розміщуючи проект публічно, Фунтик піддається великому ризику навіть не підозрюючи про це, адже одночасно демонструє відмінні риси свого пристрою.

І поки Фунтик збирає необхідну суму для реалізації довгоочікуваного проекту, його пристрій для чухання спини домашніх улюбленців вже може бути поставлено на потік і активно вироблятися третіми особами, завдяки опублікованій інформації в інтернеті. Хороша ідея без її фізичної реалізації – це пряме керівництво до дій конкурента.

Саме тому, перед стартом комерційних перегонів, важливо подбати про охорону прав інтелектуальної власності, це рівносильно, як зав’язати шнурки перед забігом.

Такими “шнурками” для Фунтика стане алгоритм наступних дій:

  1. Проаналізувати пристрій на відповідність критеріям для отримання патенту (для корисної моделі – це новизна, промислова придатність, а у винаході до всіх згаданих критеріїв також додається винахідницький рівень);
  2. У разі якщо відповідь на перший пункт позитивна, провести патентний пошук з урахуванням виду об’єкта, про який ідеться (винахід / корисна модель);
  3. Прийняття рішення про подачу заявки накорисна модель /винахід, виходячи з результатів пошуку.

І навіть якщо за першим пунктом відповідь негативна, Фунтику все одно, слід одним оком поглядати, щоб недобросовісні конкуренти не йшли на випередження. І пам’ятайте, що до фінішу першим навряд чи добіжить той, у кого були розв’язані шнурки на старті.

* Ситуація Фунтика є вигаданою, не намагайтеся співставляти її із реальним життям.