Патентування за процедурою РСТ

Патент має територіальний характер, тобто діє лише на території країни, чиє патентне відомство його видало. Тому якщо ви прямуєте на міжнародні ринки, потрібно захистити свою розробку не лише в Україні.

Один зі способів отримання патенту закордоном – подача заявки за процедурою PCT (Patent Cooperation Treaty чи Договір про патентну кооперацію).

Важливо одразу відмітити, що “міжнародного патента” не існує, і захистити розробку одразу і скрізь не вийде. Заявка PCT – це міжнародна заявка, яка по суті дає вам більше часу, щоб обрати, в яких країнах подаватися, та допомагає краще проаналізувати ринок. Замість 12 місяців, щоб подати національні заявки, ви отримуєте 30 (інколи 31) місяць.

За цей час ви зможете визначитися в яких країнах ви хочете патентувати розробку, перекласти патентну документацію, провести додаткові тести або випробування, підшукати інвестора або ліцензіатів. Додатково, міжнародний пошук допоможе вам однозначно оцінити шанси отримання патента і, якщо необхідно, внести зміни до документації. Це ще один з варіантів страховки від відмов.

У яких ситуаціях краще обирати процедуру РСТ:

  • ви плануєте патентувати розробку в декількох країнах;
  • немає розуміння того, на які ринки ви виходите;
  • ще не закінчилися випробування та тести винаходу;
  • ви у пошуку інвестора.

Спеціалісти IPStyle готові допомогти вам не лише у власне процедурі подачі міжнародної заявки, а й відповісти на будь-які питання про патентування закордоном. У тому числі і щодо залучення інвесторів.


Подання міжнародної заявки за системою РСТ (Patent Cooperation Treaty)

Послуги — від 12 000 грн.
Інші платежі і збори — від 9 000 грн.