Авторське право - IPSTYLE Spark it!

Авторське
право

Забезпечте охорону вашої креативності

Для багатьох сучасних бізнесів, які розробляють софтверні продукти, створюють контент для себе чи на замовлення, розробляють дизайни, архітектурні проєкти тощо, об’єкти авторського права — один з найважливіших бізнес-активів.

Щоб авторське право працювало на максимізацію прибутку бізнесу і не було причиною витрат на спори стосовно некоректної передачі прав чи виявлених порушень, важливо подбати про правильну стратегію управління: питання охорони, передачі прав, ліцензування, авторських договорів та інших ключових для бізнесу питань.
Аудит і стратегія управління авторським правом

Кожна компанія в процесі своєї діяльності створює об'єкти авторського права, чи то комп'ютерна програма, архітектурний проєкт, фото або текст. “За замовчуванням” усі майнові та немайнові права на об’єкти авторського права належать їх авторам. Тому однією з ключових бізнес-задач компаній, які створюють об’єкти авторського права для себе чи на замовлення, є якісно налагоджена структура передачі майнових прав від безпосереднього автора (розробника, дизайнера, художника, архітектора) на компанію.

За допомогою аудиту ми визначимо та структуруємо наявні об'єкти, проаналізуємо процеси їх створення всередині компанії та підрядниками, розробимо стратегію передачі прав і загальну стратегію управління об’єктами авторського права на майбутнє. В стратегії дамо відповіді на питання передачі прав, оподаткування, виплати авторської винагороди, а також підготуємо пакет договорів, інших необхідних документів, гайд для налагодження менеджменту процесу.

Розробка авторських договорів

Якщо твір було створено на замовлення або спільно кількома особами, важливо визначитися з обсягом прав інтелектуальної власності, які матиме кожна особа. Ціль авторського договору — досягти домовленості щодо ключових питань:

  • розподілу прав інтелектуальної власності між сторонами;
  • порядку використання твору;
  • порядку розрахунків, відповідальності за порушення договірних зобов’язань тощо.
При розробці договору, ми враховуємо ваші цілі та побажання, специфіку вашого бізнесу та об’єкту, а також ризики, які можуть виникнути у майбутньому, щоб забезпечити максимальну охорону та захист ваших прав.

Реєстрація авторського права

Незважаючи на те, що авторське право виникає з моменту створення твору і не потребує обов’язкової реєстрації, остання дає ряд переваг. Так, наявність свідоцтва про реєстрацію полегшує процес доведення того, що ви дійсно є автором твору. Це актуально у випадку порушення ваших прав, для участі в міжнародних виставках, укладення правочинів щодо об’єктів авторського права тощо. Для підтвердження авторства достатньо вказати свідоцтво, за яким право на твір зареєстровано. Більше того, особливістю авторського права є його екстериторіальність. Отримавши реєстрацію авторського права, наприклад, в США, її можна використовувати також для підтвердження статусу власника майнових прав й в інших країнах.

Ми підберемо оптимальну юрисдикцію для реєстрації авторського права (Україна, США, Китай, Польща тощо) та забезпечимо повний супровід процесу аж до видачі свідоцтва.

Передача прав та видача ліцензій

За кожним об'єктом авторського права закріплені виключні майнові права — використовувати, дозволяти та забороняти використання твору. Якщо ви бажаєте передати майнові права іншій особі або дозволити використання твору (видати ліцензію), для мінімізації ризиків і втрат важливо, щоб такий процес був оформлений коректно.

Ми визначимо найкращий варіант для належної передачі прав, ліцензування об'єктів авторського права та оптимізації прибутку від такого правочину. Ми забезпечимо повний супровід процесу — від визначення належного обсягу прав, розробки договорів, до підбору необхідних інструментів та способів оподаткування.

2000+
Реєстрацій
авторського права
200+
Реєстрацій прав
на комп’ютерні програми
20+
Реєстрацій
авторського права в США

Команда практики

Катерина Дробишева Катерина Дробишева
Старша ІР юристка, керівниця Практик управління брендами, дизайнами та авторським правом
Ольга Афоніна Ольга Афоніна
IP юристка Практик управління брендами, дизайнами та авторським правом
Як ми можемо вам допомогти?

Залиште ваш запит

Проєкти

04 Жовтня 2023

Реєстрація авторського права в США задля запобігання порушенню прав розробників застосунку

Показати бiльше
08 Травня 2021

IPSTYLE надала комплексну консультацію щодо авторського права розробнику комп’ютерної програми, призначеної для військової розвідки

Показати бiльше
12 Жовтня 2020

IPSTYLE проконсультувала клієнта щодо ліцензування та субліцензування програмного забезпечення

Показати бiльше
Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних