Захист прав від звинувачення в порушенні прав ІВ

Якщо до вас звернулися із звинуваченням в порушенні прав інтелектуальної власності, першим кроком для захисту власних прав і інтересів є проведення оперативного аналізу усіх даних та визначення відповіді на питання: чи дійсно ви порушуєте права інтелектуальної власності іншої особи та яка відповідальність передбачена за такі дії.

Трапляються ситуації, коли претензії про припинення порушення прав інших осіб можуть бути необґрунтованими.

По-перше, останнім часом все більше випадків, коли треті особи, так звані “патентні тролі”, недобросовісно здійснюють реєстрацію торговельних марок/дизайнів виробів чи патентують розробки, які не підлягають правовій охороні (наприклад, патентують звичайні плечі для одягу чи форму ручок), а потім звертаються із вимогами про припинення порушення прав інтелектуальної власності на такі об’єкти та вимагають сплати компенсації за ймовірне порушення.

По-друге, до вас може звернутися добросовісний власник прав інтелектуальної власності, проте ваші дії не становлять правопорушення, склад якого визначається законодавчо. Для цього варто проаналізувати усі фактичні обставини на предмет встановлення правопорушення та встановити, чи дійсно ви неправомірно використали об’єкт інтелектуальної власності (види використання передбачаються законодавством) іншої особи або іншим чином порушили її права.

Зрештою, навіть якщо ви направду здійснили порушення прав інтелектуальної власності третьої особи, проаналізувавши усі обставини та розглянувши вимоги правовласника, завжди можна запропонувати і домовитися вирішити спірну ситуацію у мирний спосіб. За бажання контрагентів, можливо досягти найбільш оптимальних результатів вирішення спору для кожної сторони.

Спеціалісти компанії IPStyle надають повний комплекс послуг у сфері захисту прав від обвинувачення в порушення прав інтелектуальної власності:

  • аналіз фактичного та правового підґрунтя висунутого до вас обвинувачення у порушенні прав інтелектуальної власності третіх осіб;
  • виявлення можливостей і ризиків досудового врегулювання спору, здійснення збору доказової бази;
  • супровід та проведення переговорів з особою, яка висунула до вас обвинувачення у порушенні прав інтелектуальної власності;
  • підбір оптимальної стратегії захисту від звинувачень або стратегію примирення з власником об’єктів інтелектуальної власності;
  • юридичний супровід захисту ваших прав у судовому або адміністративному порядках.

Якщо ви отримали обвинувачення у порушенні прав інтелектуальної власності від третіх осіб, не варто ігнорувати процес вирішення спору — слід не зволікати і, проаналізувавши наявну ситуацію та вимоги, що висуваються вам, підготувати стратегію для ефективного захисту ваших прав та інтересів. Напад — не завжди краща тактика спору: попереджений — отже, озброєний.