Патентування промислових зразків

Чи можна запатентувати дизайн?

Так, в Україні можна отримати патент на промисловий зразок, який захищатиме зовнішній вигляд виробу. Умова отримання такого патенту – новизна дизайну.

Промислові зразки можуть бути трьох видів:

  • 2D-малюнки з графічними елементами, зображеннями, орнаментом або колірним рішенням. Це, наприклад, етикетки, зовнішній вигляд шпалер, обкладинки зошитів;
  • 3D-вироби. До таких об’єктів можна віднести і меблі, і корпус годинника, і салон інкасаторського автомобіля;
  • Вироби, що поєднують обидва набори характеристик. Наприклад, ювелірний виріб, що відрізняється оригінальною формою, але при цьому ще й кольоровим орнаментом. Чи зовнішній вид пляшки разом з етикетками.

Стро дії патенту на промисловий зразок – 10 років з дня подачі заявки. Він може бути продовжений ще до 5 років за клопотанням власника. Власник патенту має виключне право дозволяти чи забороняти використання промислового зразка.

Що потрібно щоб запатентувати промисловий зразок?

1. Підготувати зображення для подачі заявки

Як би це банально не було, але це, фактично, найважливіший етап підготовки. Для промислових зразків об’єм правової охорони визначається саме через усі відмінні ознаки виробу, що представлені на зображеннях.

Тому важливо підготувати зображення, які дадуть повне уявлення про зовнішній вигляд виробу, його колір, наявність орнаментів чи інших відрізняльних ознак.

2. Визначитися з організаційними моментами

Стандартний строк отримання патенту — від 7-9 місяців з дати подачі заявки. З прискореною експретизою цей строк можна зменшити до 2-2,5 місяців.

Важливо визначити, на кого буде подана заявка, тому що законодавство дозволяє отримувати патенти на промислові зразки і фізичним і юридичним особам. А якщо ви і заявник, і автор, то держава надає знижку 95% на сплату державних зборів.

3. Почати процес патентування

Після того, як ви пройдете всі підготовчі етапи, ми з вами укладаємо договір і готуємо необхідні документи. Після подачі, заявка на отримання патенту на промисловий зразок проходить експертизу і, якщо немає підстав для відмови, ви отримуєте патент.

Патентні послуги IPStyle включають не лише підготовку заявки, подачу документів та оформлення патенту,  а й можливий судовий захист патентних прав в майбутньому.