Реєстрація авторського права в США

Реєстрація авторського права в США є престижною та високо цінується в багатьох країнах. Авторське свідоцтво, отримане в США, є надійною гарантією добросовісного та чесного набуття прав на твір його власником серед видавців, організаторів конференцій, семінарів та виставок, продюсерів і режисерів по всьому світу.

Об’єктами авторського права в США виступають літературні, музичні, драматичні, хореографічні, графічні, скульптурні та архітектурні твори, пантоміми, звукові записи, кінофільми та інші аудіовізуальні твори. Комп’ютерні програми в США захищаються як літературні твори. У США захищаються як опубліковані, так і неопубліковані твори. Правова охорона авторського права в США не поширюється на будь-які ідеї, процедури, процеси, системи, способи роботи, концепції, принципи та відкриття, незалежно від форми, в якій вони описані, пояснені, проілюстровані або втілені у такій роботі.

Суб’єктами авторського права в США виступають як фізичні, так і юридичні особи незалежно від їхнього громадянства чи місця реєстрації.

За загальним правилом, строк правової охорони авторського права становить все життя автора та 70 років після його смерті. Законодавством США можуть бути встановлені інші строки для окремих об’єктів авторського права в залежності від дати їх створення.

Щоб зареєструвати авторське право в США, необхідно:

  • подати заявку;
  • прикріпити копію твору (код для програмного забезпечення);
  • сплатити офіційний збір.

Твір вважається зареєстрованим в день його отримання Відомством з авторських прав. Сертифікат видається через 6-9 місяців.

У США передбачена не лише реєстрація, а і так звана попередня реєстрація авторських прав. Попередня реєстрація авторських прав потрібна в тому випадку, коли ви ще не закінчили твір, але вже бажаєте його захистити. Наприклад, можна зробити попередню реєстрацію чернетки книги або недописаної комп’ютерної програми. Ви можете провести попередню реєстрацію авторського права в США у разі, якщо:

  • твір ще не опубліковано;
  • твір ще не закінчено;
  • твір готується для комерційного використання;
  • твір відноситься до наступних видів: відео або музичні твори, книги, комп’ютерні програми, рекламна фотографія.

Подача заявки на реєстрацію твору повинна бути здійснена протягом трьох місяців з дати публікації попередньо зареєстрованого твору.

Спеціалісти компанії IPStyle можуть запропонувати свої послуги у сфері реєстрації, у тому числі попередньої, авторського права на ваш твір в США.


Юридичні послуги  500 дол. США.
Реєстраційний збір  55 дол. США + витрати по пересилці матеріалів в США.
Строки  твір вважається зареєстрованим у день його отримання у Відомстві з авторських прав. Сертифікат видається через 6-9 місяців.