Корисне: Патентування

Особливості патентування винаходів у США

Бажання національних та іноземних заявників отримати правову охорону за патентом на винахід у США є виправданим з декількох позицій. По-перше, національним патентним законодавством даної країни встановлені ефективні механізми захисту прав на запатентовані об’єкти інтелектуальної власності. По-друге, сприятливі соціально-економічні умови ведення бізнесу у Сполучених Штатах, із застосуванням патентів на винаходи, дають змогу патентовласникам отримати значні прибутки. Якщо Ви бажаєте отримати патент на винахід у США, то наступна інформація буде корисною для Вас.


Особливості патентування промислових зразків в США

Реєстрація промислового зразка на теренах США дозволяє належним чином захистити виключні права на даний об’єкт художнього конструювання та забезпечити його безперешкодне використання для власної комерційної вигоди.


Євразійський патент

Євразійський патент забезпечує захист для винаходу і діє протягом 20 років на території країн-учасниць Євразійської патентної конвенції


Компанія Google VS захист інтелектуальної власності

У 2014 році за даними BrandZ компанія Google зайняла перше місце в рейтингу найдорожчих брендів світу. Однак разом з доходом зростає і кількість позовів до пошукового інтернет-гіганта. Безліч судовий суперечок пов'язано із сферою інтелектуальної власності


Чому вам можуть відмовити у видачі патенту на винахід або корисну модель?

Як винахід або корисна модель охороняється технічне рішення в будь-якій області, що відноситься до продукту (зокрема, пристрою, речовини, штаму мікроорганізму, культури клітин рослин або тварин) або способу (процесу здійснення дій над матеріальним об'єктом за допомогою матеріальних засобів), а також нові застосування відомих продуктів або процесів.


Якщо ви отримали попередню відмову в патентуванні винаходу або корисної моделі

При отриманні рішення про відмову у видачі патенту в першу чергу необхідно звернутися до фахівців в області захисту прав інтелектуальної власності для проведення оцінки правомірності такого рішення.


Патентування промислового зразка не у всіх випадках є доцільним або фінансово доступним

Кожна компанія при виведенні на ринок нових продуктів замислюється про захист прав інтелектуальної власності, але як правило приділяє належну увагу тільки торговим маркам - позначень, що відрізняють товари або послуги одного виробника від інших. А ось про захист зовнішнього вигляду продукції, наприклад, упаковки, пляшки, одягу, гаджета, кузова автомобіля - досить часто забувають.


Об'єкти, що виключені з патентної охорони за законодавством Великобританії

Чимало українських заявників зацікавлені у патентуванні не тільки в Україні, а і інших державах, зокрема у Великобританії. Цікаво, що підходи до визначення об'єктів що не є винаходами, а отже і не можуть одержати охорону в Україні і у Великобританії суттєво відрізняються.


Винахід чи корисна модель?

У стратегії захисту прав інтелектуальної власності важливим є не кількість отриманих охоронних документів, а правильний вибір того, що захищати, в якому об'ємі і який спосіб захисту вибрати.


Основи проведення патентного пошуку

Патентний пошук є не тільки першим кроком при прийнятті рішення про патентування, а й інструментом конкурентного аналізу, аналізу ризиків звинувачення в порушенні прав, і навіть моніторингу діяльності патентних тролів.


Що може бути об’єктом промислового зразка в Україні

Промисловий зразок - це результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання. Відносини, які виникають у зв'язку з набуттям і здійсненням права власності на промислові зразки в Україні регулюються Цивільним кодексом і Законом України «Про охорону прав на промислові зразки».


Попередня заявка на отримання патенту в США

Впродовж багатьох років існує великий інтерес до отримання патентів в США з боку як іноземних, так і американських заявників. До того ж, на законодавчому рівні права на об'єкти інтелектуальної власності в Сполучених Штатах ефективно захищаються.


Патентний пошук як інструмент конкурентного дослідження

Лише останнім часом, в першу чергу у фармацевтичній та IT сферах, спостерігається тенденція проведення патентних досліджень, за результатами яких Ви можете дізнатися не тільки інформацію про можливості патентування своїх розробок, а й про діяльність Ваших конкурентів.


Патентна система Європейського Союзу 2.0.

Враховуючи єдиний ринок Європейського союзу, у заявників виникає потреба саме в отриманні єдиного патенту, який буде діяти на території всього ЄС. В березні 2011 року країни-учасники ЄС почали розробляти Європейський унітарний патент — патент, який не потрібно буде валідувати і перекладати на відповідні мови.


Огляд основних законодавчих змін у патентуванні США або як США оголосило війну патентним тролям

2013 рік для багатьох країн є роком революційних змін у галузі патентування. Так, в США набирають чинності зміни, які називають найглобальнішими за останні 50 років, в Європейському союзі іде робота по створенню нового патенту — Унітарного патенту та нової патентної судової системи - Унітарної.


Захист патентних прав в сфері інформаційних технологій: територіальна природа патенту в позатериторіальному світі Інтернету

Загальновідомо, що патент має територіальний характер, тобто діє на території лише тієї країни, патентним відомством якої він виданий. На перший погляд все надзвичайно просто — патент України надає його власнику право забороняти використання винаходу лише на території України, патент США — лише на території США.


Патентний моніторинг - козир у конкурентній боротьбі

Одного разу один з найбагатших людей світу, засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс сказав: «Я твердо вірю в одну просту річ: найнадійніший спосіб виділити свою компанію серед конкурентів, відірватися від натовпу переслідувачів - це добре організувати роботу з інформацією. Саме те, як ви збираєте, організуєте і використовуєте інформацію, визначає, переможете ви чи програєте».


Хто володіє інформацією, той володіє світом або навіщо проводити патентний пошук

Інформація коштує дорого - чим практичніша та ексклюзивніша, тим дорожче. Приміром інформація про плани конкурентів, нову продукцію лідера ринку чи про тенденції у технологіях, що застосовуються у Вашій сфері. Що тільки не роблять компанії щоб її отримати - і заслані "козачки", і перекуп співробітників, і маркетингові дослідження, але чомусь багато хто забуває про можливості патентних досліджень .


Патентування промислових зразків у Європейському Союзі

Патент на промисловий зразок дає право не тільки його використовувати, а й виняткове право давати дозвіл і забороняти таке використання. Як промислові зразки зазвичай захищають етикетки, упаковки, елементи автомобіля, флешки, монітори, телефони, посуд, і навіть зовнішній вигляд сайту. Якщо Ви виробляєте або реалізуєте товар в інші країни, наприклад в одну або кілька країн ЄС, і даний товар має оригінальний зовнішній вигляд, то варто задуматися про його захист.


Патентування у Росії

Патент, як і торгова марка, має територіальний характер. Іншими словами патент України діє лише на території України. Тому якщо Ви плануєте захистити свій винахід або корисну модель на території Росії, Вам необхідно отримати патент у цій країні.


Патентування у Гонконзі

Якщо Ви плануєте захистити свій винахід чи промисловий зразок у Гонконзі, не дивлячись на те, що це округ Китайської Народної Республіки, патенту КНР недостатньо.


Патентування у Китаї

Патент має територіальний характер. Так, якщо Ви отримали патент виданий патентним відомством України, він діє лише на території України. Тому якщо Вас цікавить патентування в інших країнах, Вам необхідно звернутися у патентні відомства відповідних держав.


Патентування ідей

«Як запатентувати ідею?» Напевно це питання хвилює кожного, хто придумав або вдосконалив будь-який пристрій або процес. Перспектива приваблива — отримати монопольне право на використання своєї ідеї.