07 ВЕР 2018


Круглий стіл "Особливості охорони і захисту прав інтелектуальної власності за кордоном"

Маємо гарні новини для тих, хто не встиг сьогодні відвідати Круглий стіл "Особливості охорони та захисту прав інтелектуальної власності за кордоном". Марія Ортинська, керуючий партнер IPStyle та голова Комітету з інтелектуальної власності Асоціації Адвокатів України, модерувала захід. Спікерами івенту були патентні повірені Польщі Якуб Сьолевесюк та Гжегош Вонтор, голова практики IP BCL Law Office Грузії Іраклі Гвілія та патентна повірена РФ Катерина Шехтман. Спеціально для сайту, гості поділилися з нами деякими корисними фактами про реєстрацію та захист об'єктів інтелектуальної власності у різних юрисдикціях.

​1. У Польщі не можна патентувати комп'ютерні програми, але якщо звернутися до експертів, то цю проблему можна вирішити. Патентні повірені знають на практиці як саме сформулювати та записати формулу щоб захистити вашу розробку, навіть якщо вона не підходить за формальним критерієм.
​2. Часто, обираючи між реєстрацією прав для Європейського Союзу або тільки на території Польщі, клієнти мають сумніви. Однак, в залежності від розробки, в багатьох випадках реєстрація для всього ЄС, у співвідношенні ціна-якість, більш вигідна, ніж національна процедура лише для Польщі.
​3. Законодавство Грузії дозволяє реєструвати торговельний знак у прискорений срок, що становить всього 10 робочих днів. Звичайно, на практиці строк може виявитися дещо більним, але у порівнянні зі стандартною процедурою він все ще дуже скорочений.

​4. В разі якщо ваше право на товарний знак порушують у Грузії, то використання адміністративної відповідальності як важеля впливу - ефективний спосіб. Контролюючі органи, зазвичай, перевіряють не лише порушення у сфері інтелектуальної власності, а й починають цікавитися іншими аспектами бізнесу, наприклад оподаткуванням.
​5. Російські патентні повірені часто обирають подання електронних заявок на рестрацію об'єктів інтелектуальної власності, а не паперових. Це пов'язано не лише зі зручністю подачі, але й з тим фактом, що на електронні заявки вони отримують знижку 30%.
6. У РФ є загальна база заявок на об'єкти інтелектуальної власності, якою можна користуватися на основі підписки. Звичайно краще довірити такий пошук експерту, адже максимально чітко та ефективно використати всі можливості сервісу може лише спеціаліст, однак така можливість значно допомагає в процесі реєстрації прав інтелектуальної власності.

​​Слідкуйте за новинами щоб не пропустити повний реліз минулої події віж IPStyle та Асоціації Адвокатів України. І звичайно не забувайте відвідувати наші майбутні заходи!