06 ЛЮТ 2018


Створено адвокатське об'єднання "Айпістайл"

​У зв'язку з законодавчими змінами в судовій системі України, адвокатами патентно-юридичної компанії IPStyle було створено однойменне адвокатське об'єднання.

Для найбільш ефективного і якісного представлення інтересів своїх клієнтів в судових процесах в Україні, на початку 2018 року адвокатами компанії IPStyle було сформовано адвокатське об'єднання (АО).

Судовою реформою, серед іншого, передбачено введення так званої "адвокатської монополії" - позиції сторін в судовому процесі можуть представляти лише адвокати (крім малозначущих справ).

Така норма має перехідний період: з початку 2017 року вона почала діяти для судів касаційної інстанції, з початку 2018 - і для апеляційної, а з 2019 року - для всіх судів.

Також варто відзначити, що Вищий спеціалізований суд з питань інтелектуальної власності, який як очікується, почне працювати вже в 2018 році, буде і судом першої інстанції, і апеляційної. Це означає, що де-факто "адвокатська монополія" для спорів щодо об'єктів інтелектуальної власності запрацює вже в цьому році.

Крім того, вже з 2017 року скарги власникам сайтів або хостерам з вимогою про припинення порушення авторських прав з використанням мережі Інтернет (процедура Takedown Notice) можуть подаватися виключно через адвоката.

Крім безпосередньо представництва інтересів клієнтів в судових процесах, робота в рамках АО дозволяє максимально повно реалізувати запити клієнтів і на досудовому етапі і стадії претензійної роботи, під час позасудового врегулювання спорів, дії щодо захисту прав на ТМ і внесення інформації до митного реєстру, а також використовувати інструмент адвокатського запиту.

"Все зростаюче число судових суперечок в практиці нашої компанії і нові процесуальні вимоги привели нас до рішення про створення адвокатського об'єднання. Патентно-юридична компанія IPStyle продовжує працювати в колишньому режимі, але щоб наші клієнти могли реалізувати максимально всі свої законні можливості по захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності в Україні, ми зареєстрували АО", - прокоментувала Марія Ортинська, адвокат, патентний повірений, керуючий партнер компанії IPStyle.