22 ЛИП 2016


У США прийнято Defense Trade Secret Act of 2016 - федеральний закон про комерційну таємницю


Нещодавно (11 травня 2016 року) Конгресом США був прийнятий Defend Trade Secrets Act of 2016 (DTSA) - Закон про комерційну таємницю (далі - Закон). Закон передбачає можливість притягнення до відповідальності співробітників і підрядників за розголошення комерційної таємниці компанії. Примітно, що, якщо раніше кожен штат встановлював правила охорони комерційної таємниці окремо, то тепер це питання врегульоване і на федеральному рівні.

Дія Закону поширюється на комерційні таємниці, пов'язані з продуктами та(або) послугами, які використовуються, або ж призначені для використання в торгівлі між штатами, а також у зовнішній торгівлі.

Закон передбачає наступні засоби захисту комерційної таємниці:

  • компанії можуть звернутися до суду з метою накладення арешту на незаконно привласнені предмети (носії інформації, які містять комерційну таємницю), що знаходяться у володінні співробітників/підрядників;

  • надання можливості накладення судової заборони з метою запобігання загрози або припинення незаконного привласнення комерційної таємниці з боку співробітника/підрядника.


  • Крім того, плата за надані адвокатські послуги (гонорари) підлягає стягненню з співробітника/підрядника в разі доведення умисних і зловмисних дій з його боку. У свою чергу, співробітник/підрядник може піти таким же шляхом у разі неправомірних звинувачень і вимагати відшкодування витрат на адвокатські послуги з боку компанії.

    Згідно з цим Законом не буде вважатися незаконним розголошенням комерційної таємниці розкриття співробітником/підрядником такої інформації в державних органах, або ж в судовому порядку. Однак таке розкриття буде вважатися правомірним тільки в разі наявності підозр про порушення компанією норм законодавства. Кожен співробітник і підрядник компанії повинні бути проінформовані про можливість отримання такого імунітету в порядку передбаченому законодавством.

    Дія норм цього Закону поширюється не тільки на громадян і компанії США, а й на фізичних та юридичних осіб інших країн, в тому числі України. Тому, якщо ви працюєте в США, плануєте здійснити вихід на американський ринок, або ж співпрацюєте з місцевими компаніями, варто взяти до уваги імплементацію нових механізмів захисту.