04 ЛИП 2016


Нові вимоги до реєстрації товарних знаків в 5-ому класі МКТП в ІракуЗ квітня 2016 року, крім стандартних вимог до подачі заявок на реєстрацію товарних знаків у 5-ому класі МКТП, який охоплює фармацевтичні, ветеринарні та гігієнічні препарати для медичних цілей, з'явилися нові, обов'язкові до виконання умови та вимоги.Відповідно до таких, заявники при подачі заявки в 5-ому класі повинні надавати наступну інформацію:

  • міжнародне непатентоване найменування;
  • найменування виробника;
  • найменування дистриб'ютора;
  • етикетка препарату (із зазначенням лікарської форми / дозування).

    Нові вимоги застосовуються не тільки до нових заявок, але також і до заявок поданих до дати набуття змінами чинності, які ще не пройшли експертизу. У разі ненадання вищевказаної інформації згідно з новими вимогами, заявка підлягає відхиленню. При цьому питання, чи повинна така інформація надаватися одночасно з заявкою, або ж протягом певного періоду з моменту подачі заявки, до сих пір залишається неврегульованим.

    Варто відзначити, що нові вимоги в Іраку - явище досить рідкісне: практично для всіх інших країн умови подачі заявок в різних класах МКТП є стандартними. У числі країн зі специфічними вимогами для подачі заявок в 5-ому класі - також Сирія, де, окрім стандартних вимог, встановлено вимогу надання сертифікату про походження та переліку інгредієнтів препарату.