09 ЧЕРВ 2016


7 червня відбувся семінар "Патентування програмного забезпечення" Української асоціації правників (UBA)7 червня відбувся семінар "Патентування програмного забезпечення", який був організований профільними комітетами Української асоціації правників (UBA): Комітетом з інтелектуальної власності та Комітетом з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та інтернету за участю юристів компанії IPStyle.

Захист прав інтелектуальної власності на програмне забезпечення - тема актуальна і досить спірна. Захищати розробки IT сфери авторським або патентним правом? Як забезпечити максимальний захист прав на таке технічне рішення? - одні з найбільш обговорюваних питань заходу.

Як один із спікерів, адвокат і патентний повірений Марія Ортинська висловилася у підтримку патентування. "Зареєструвати авторські права на комп'ютерну програму досить просто, проте в разі порушень така реєстрація не зможе забезпечити ефективний захист", - зазначила Марія. В цілому, учасники дискусії дійшли висновку, що в Україні необхідно розвивати цей напрямок, звертатися до закордонної практики і звертати увагу українського уряду на необхідність удосконалення законодавства в сфері патентування ПО.