Спеціалісти IPStyle представили інтереси клієнта в антимонопольному комітеті

2018-09-12

До компанії  IPStyle звернулася провідна в Україні кондитерська компанія — Кондитерська корпорація “Рошен”. Компанії стало відомо, що її конкурентом, ПАТ “Київхліб”, здійснюється виробництво кондитерського виробу − торта “Казковий ключик” в упаковці, схожій на оформлення упаковки кондитерського виробу — торта “Золотий ключик” виробництва корпорації “Рошен”. При цьому, корпорація “Рошен” почала використовувати спірну упаковку раніше за ПАТ “Київхліб”. Корпорація “Рошен”, вважаючи, що такі дії з боку конкурента можуть призвести до змішування їх діяльності, звернулася до компанії  IPStyle за юридичними послугами.

Спеціалістами компанії IPStyle був проведений аналіз спірної ситуації та визначено, що дії ПАТ “Київхлвб” щодо використання схожої упаковки торта дійсно є актом недобросовісної конкуренції згідно статті 4 закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції” і тягнуть встановлену законом відповідальність. Було належним чином підготовлено та подано до Антимонопольного комітету України заяву про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції разом із доказами, що підтверджують факт вчинення конкурентом правопорушення. По-перше, на розгляд органу були надані документи, що підтверджують конкурентні відносини між спірними сторонами, а також можливість застосування до них законодавства про захист від антиконкурентних дій. По-друге, була надана документація, що підтверджує факт використання Корпорацією “Рошен” спірного оформлення упаковки торта набагато раніше за використання відповідного оформлення з боку конкурента. По-третє, були наведені результати співставлення оформлення упаковки торта корпорації “Рошен” та упакови ПАТ “Київхліб”, надане соціологічне опитування та інші документи, що підтверджують схожість оформлення відповідних упаковок. На вимогу комітету спеціалісти IPStyle допомогли юристам корпорації “Рошен” оформити необхідні для прийняття рішення довідки, що містять конфіденційну інформацію про продаж торта “Золотий ключик”, висвітлити “криву” обсягів реалізації торту після введення ПАТ “Київхліб” на ринок своєї продукції у спірній упаковці, надали додаткові пояснення щодо заперечень конкурента та обставин справи.

За результатами розгляду заяви Антимонопольний комітет України виніс позитивне рішення на користь корпорації “Рошен”. Хоча на момент винесення рішення ПАТ “Київхлвб” вже припинив реалізацію продукції у спірній упаковці, комітет наклав штраф на виробника “Казкового ключика” у розмірі 219 тисяч гривень за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.