Досудове врегулювання спорів

Між правопорушенням і судовим розглядом спорів не варто одразу ставити знак “=”. Якщо ви виявили порушення ваших прав на об’єкти інтелектуальної власності, зазвичай, першим і, за наявності бажання обох сторін, єдиним кроком для вирішення конфлікту може стати його досудове врегулювання.

В Україні даний порядок не є обов’язковим. Проте в деяких країнах, навпаки, сторони законодавчо зобов’язані спочатку здійснити спробу вирішити конфлікт у досудовому порядку, перш ніж звертатися до суду (наприклад, в Російській Федерації чи Білорусі).

Зазначений порядок є найменш затратною процедурою вирішення конфліктів з огляду як на його тривалість, так і на фінансове забезпечення його проведення для обох сторін.

Так, правовласник, виявивши порушення своїх прав, може звернутися до правопорушника із претензією/вимогою про припинення порушення (на англ. відомий термін “cease and desist letter”). Таким чином, правовласник безпосередньо розпочне сам процес досудового врегулювання та може запропонувати вирішити спір мирним шляхом.

Претензія/вимога про припинення порушення має містити:

  • викладення суті порушення;
  • визначення доказів на підтвердження порушення;
  • підтвердження прав власника на об’єкт інтелектуальної власності;
  • конкретні вимоги стосовно припинення порушення до правопорушника.

В результаті подальших переговорів порушення ваших прав може бути припинено. Наприклад, правопорушник міг здійснити неправомірне використання вашого об’єкта ненавмисно, в результаті своєї необізнаності. Тому, після направлення претензії і проведення переговорів цілком можливо досягти вирішення спору самостійно, не звертаючись до компетентних органів влади. Така ж ситуація може трапитися, якщо навіть правопорушник і усвідомлює неправомірність своїх дій, але після отримання вашої претензії, зваживши усі потенційні наслідки вирішення спору у суді/іншому органі, погодиться на ваші вимоги і вирішуватиме спір разом з вами у претензійному порядку.

Зрештою, якщо реакція на претензію відсутня або особа не визнає вчиненого порушення, тоді спеціалісти компанії IPStyle підготують усю необхідну документацію та нададуть юридичний супровід захисту прав та інтересів надалі у судовому чи адміністративному порядку.

Спеціалісти компанії IPStyle, маючи значний досвід у претензійній та переговорній роботі, надають такі послуги:

  • аналіз факту порушення прав, виявлення можливостей і ризиків досудового врегулювання спору, здійснення збору доказової бази;
  • підготовка та направлення претензії до правопорушника;
  • супровід та проведення переговорів з правопорушником до повного вирішення конфлікту.

Досудовий порядок врегулювання спорів може стати ефективним інструментом захисту порушених прав. Фахівці компанії IPStyle допоможуть провести переговори із порушником та використати усі можливості для врегулювання конфлікту у мирний спосіб.