Захист прав інтелектуальної власності

Торговельні марки, промислові зразки, комп’ютерні програми та інші об’єкти права інтелектуальної власності є достатньо вразливими щодо посягань недобросовісних осіб. Останні вдаються до неправомірного використання таких об’єктів для своїх корисних цілей. Наприклад, імітування торговельної марки чи упаковки товару або поширення в мережі Інтернет літературного твору чи фонограми навряд чи потребуватиме значних зусиль або часових затрат для порушника, проте в результаті може принести йому гарний дохід та одночасно завдати значної шкоди правовласнику. З огляду на це, правовласники нерідко стикаються із необхідністю захистити свої права та інтереси у сфері інтелектуальної власності.

Під дії правопорушників можуть потрапити як суб’єкти, що мають права на велику кількість об’єктів інтелектуальної власності, наприклад IT-компанії, компанії-виробники продуктових товарів, так і ті, що мають один чи декілька об’єктів — наприклад, автор літературного твору чи винахідник.

Побудова стратегії захисту залежить від багатьох критеріїв, у тому числі від виду об’єкта права інтелектуальної власності, цілей, яких правовласник бажає досягти та обставин, за яких вчинено правопорушення.

З огляду на характер правопорушення захист прав інтелектуальної власності може здійснюватися:

  • у претензійному порядку;
  • у судовому порядку;
  • в адміністративному порядку (в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольному комітеті України, Державній фіскальній службі України, правоохоронних органах).

Якщо ваш об’єкт права інтелектуальної власності незаконно використовують або іншим чином порушують ваші права, спеціалісти компанії IPStyle нададуть такі послуги:

  • аналіз факту порушення прав, можливостей та ризиків різних видів захисту та підбір оптимальної стратегії;
  • досудова робота (збір і фіксація доказів, підготовку та направлення претензій, проведення переговорів із особами, які порушують ваші права);
  • звернення до державних органів в порядку адміністративної процедури за захистом ваших прав;
  • підготовка та подача до суду позовної заяви і представництво ваших інтересів у суді.

Для ефективного захисту прав та інтересів у сфері інтелектуальної власності в першу чергу необхідно проаналізувати фактичні обставини правопорушення та визначити найбільш оптимальну стратегію для захисту. Фахівці компанії IPStyle допоможуть не розгубитися у разі порушення ваших прав, зорієнтують щодо здійснення захисту та супроводять увесь процес протидії правопорушникам.


Досудове врегулювання спорів
Судовий захист
Боротьба з контрафактом
Захист на митниці
Захист прав від звинувачення в порушенні прав ІВ
Процедура «Takedown Notice»