4 речі, які повинен знати кожен розробник програмного забезпечення - IPSTYLE Spark it!
23 Вересня 2020

4 речі, які повинен знати кожен розробник програмного забезпечення

Той, хто бере участь в розробці програмного забезпечення (ПЗ), повинен мати чітке розуміння всіх аспектів права інтелектуальної власності. Ця область настільки велика, що важко звузити коло до найбільш важливих моментів. Але ми спробували!

Торговельні марки (ТМ)

Реєстрація ТМ необхідна, щоб забезпечити повний правовий захист вашого бренду. Реєстрацію ТМ бажано почати ще до того, як вона буде включена в процес розробки.

Авторське право

Незважаючи на те, що авторське право виникає з моменту створення комп'ютерного коду або бази даних, радимо додатково зареєструвати авторське право на них. Але перед цим ваш юрист обов'язково повинен дізнатися, якими були умови створення коду і що він із себе представляє.

Патенти

Отримати патент на програмне забезпечення складно. Однак це можливо, якщо у вас є апаратна складова. Дуже важливо правильно скласти заявку на такий патент, в чому вам допоможе фахівець в сфері інтелектуальної власності.

Угоди про ПЗ з відкритим вихідним кодом

На цей тип ПЗ також поширюється авторське право, і розробники зобов'язані використовувати його відповідно до конкретних ліцензій. Перш ніж випускати готову роботу як open-source, варто ознайомитися з різними типами відповідних ліцензій. Самостійно це зробити досить складно, тому розробники звертаються за консультацією до фахівців.

Раніше до команди IPStyle звернулася компанія, що займається розробкою ПЗ, створеного на основі відкритих вихідних кодів за певними вільними ліцензіями. Перед реалізацією свого продукту в компанії виник ряд правових питань з приводу правового режиму, порядку правомірного використання і авторства цього ПО.

Изображение
Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних