Якщо ви працюєте над розробкою нових пристроїв, способів їх роботи, способів виробництва, вдосконалюєте продукти та рішення, які вже відомі ринку, впроваджуєте будь-які інші інновації у своїй ніші — рано чи пізно у вас виникає запитання: як захистити свою роботу від порушень і вивести продукт на ринок безпечно? Часто відповіддю стає отримання патентної охорони. Саме з цим процесом ми допоможемо вам розібратися найкраще і відповімо на всі ваші запитання: від формальних: Який патент краще отримати — на винахід чи корисну модель, яка різниця між ними? Як переконатися в новизні свого рішення? Як діє патентна охорона і що саме можна охороняти? Чи можна отримати патент саме для вашого рішення? до стратегічно-бізнесових: В яких країнах і як отримувати охорону? Як оптимізувати бюджет на патентування? Як визначити власника майнових прав? Як правильно працювати з вже отриманим патентом і які можливості комерціалізації?
Патентні пошуки на новизну (або prior art, novelty search, оцінка попереднього рівня техніки) — це необхідна дія, яку важливо здійснити ще на етапі розробки продукту чи рішення. Інформація з патентного пошуку — не лише основа для подальшого процесу патентування, але й вагоме джерело технічної інформації для R&D процесу. Чому патентний пошук важливий? Для патентування винаходу чи корисної моделі необхідно, щоб рішення мало світову новизну. При цьому, за даними Єврокомісії, близько 80% світових технічних знань можна знайти саме в патентних документах. Тож перед тим, як переходити безпосередньо до патентування, рекомендуємо дослідити попередній рівень техніки, переконатися в новизні розробки, оцінити її сильні та слабкі сторони, за необхідності — подумати про доопрацювання, і після цього переходити до підготовки патентних документів. Патентні пошуки з IPSTYLE це:
Корисну модель також називають “малим винаходом”. Патент на корисну модель можна отримати за менший бюджет та в коротші строки. Він є актуальним для пристроїв та способів, які є новими та промислово придатними, але при цьому не відповідають критерію винахідницького рівня. Термін дії патенту на корисну модель в Україні — 10 років. При цьому такий патент надає усі очікувані переваги: охорона розробки, можливість вирішувати, кому дозволяти чи забороняти використання вашого рішення, права та підстави для видачі ліцензій, продажу прав, іншої комерціалізації. Для патентування корисних моделей в Україні ми пропонуємо пакетне рішення, яке включає:
Отримати патент на винахід, зокрема на продукт, спосіб або пристрій, можна за умови, якщо він є не лише новим і промислово придатними, а й має винахідницький рівень. Тобто не є очевидним для вашого колеги — спеціаліста у відповідній галузі. Патентування винаходу — це комплексний і, зазвичай, тривалий процес, який зрештою надає виключні переваги правовласнику. По суті, “монополію” на розробку впродовж наступних 20 років. Зокрема, патент передбачає право забороняти іншим використовувати запатентоване рішення або давати дозвіл на використання на підставі ліцензійного договору, комерціалізувати його в інші способи. Загалом патентування зменшує вразливість розробки до порушень, підтверджує інноваційність розробки для переговорів з потенційними інвесторами, партнерами, клієнтами, іншими стейкхолдерами. Для патентування винаходів в Україні ми пропонуємо пакетне рішення, яке включає:
PCT – це міжнародний Договір про патентну кооперацію (Patent Cooperation Treaty – РСТ), який передбачає оптимізовану та уніфіковану процедуру подання патентних заявок у 157 країнах. Також так називають і самі міжнародні патентні заявки, які адмініструє Всесвітня організація інтелектуальної власності. На практиці ж PCT — інструмент, який дає додатковий час та інформацію, щоб визначитися зі стратегією патентування і країнами вашого інтересу, оптимізувати бюджет тощо. Детальніше про процедуру РСТ читайте тут. Щодо патентування за процедурою РСТ ми пропонуємо:
Команда IPSTYLE стане вашим надійним партнером, якщо ви плануєте отримувати патентну охорону для продукту чи рішення на іноземних ринках. В нашому портфоліо — супровід патентування та отримання патентів в США, окремих країнах Європи та через Європейське патентне відомство, в Канаді, Австралії, Індії, Китаї, Кореї, Японії, ПАР, ОАЕ тощо. Окрім досвіду та технічної спеціалізації, також маємо підтримку надійної мережі патентних повірених по всьому світу. У такий спосіб ми створили необхідну екосистему, щоб гарантувати вам якість та експертність в міжнародному патентуванні. Опишіть нам свій запит і цілі, а ми сформуємо покрокову стратегію, за допомогою якої комплексний процес отримання патентної охорони за кордоном стане прозорим і зрозумілим.
За допомогою аудиту патентного портфоліо ми:
Пошуки на патентну чистоту (Freedom to Operate)
Патентна чистота визначає чи є комерційно "безпечним" використання, виготовлення, продаж товарів і технічних рішень на території обраних країн без порушення прав третіх осіб на вже запатентовані винаходи та корисні моделі.
Ми проводимо пошук на патентну чистоту окремо в кожній державі, щоб врахувати територіальний характер патентування. За результатами пошуку ви дізнаєтеся, чи є на певній території чинні патенти, які ви можете порушити, і, відповідно, чи зможуть їхні власники заблокувати ваше виробництво, заборонити імпорт товару або вимагати матеріальну компенсацію.
Патентні ландшафти
Патентний ландшафт — це дослідження, під час якого вивчаються опубліковані патентні заявки, видані патенти, судові патентні спори, активність патентних тролів, інформація про продаж технологій, ліцензування тощо.
Відповідна інформація накладається на потрібні територіальні (всі країни світу, ЄС, США, азійський регіон тощо) та часові рамки. Детальніше про всі можливості, які може дати патентний ландшафт для розвитку інновацій у вашому бізнесі читайте тут.
Патентна аналітика та моніторинг конкурентів
Для просування бізнесу та максимізації прибутку необхідно не тільки бути в курсі інновацій у вашій сфері, але й регулярно стежити за розробками конкурентів. Про патентну аналітику та моніторинг конкурентного середовища читайте детальніше тут.