IPSTYLE розповіли про лайфхаки договірних відносин - IPSTYLE Spark it!
13 Лютого 2020

IPSTYLE розповіли про лайфхаки договірних відносин

Юристи IPStyle розповіли про лайфхаки договірних відносин і як із їх допомогою уникнути ризиків для бізнесу

На початку свого бізнесу чи будь-якої співпраці зі співробітниками або підрядниками ми часто думаємо, що от знайшли ж надійних партнерів, а в підрядників портфоліо класне, нічого не станеться. Звісно, ми не можемо контролювати все й зі старту підозрювати «зраду». Але подбати про свої права варто заздалегідь і в цьому немає нічого поганого. Саме для того й існують договори, які розставляють усі крапки над «і» в момент, коли все йде не за планом.

Про це ми й говорили на зустрічі «Інтелектуальні граблі. Договірні лайфхаки — захисти свої права». Наша керуюча партнерка Марія Ортинська та юристка Наталія Мінакерман на прикладі реальних кейсів розповіли, які ситуації можуть чекати, якщо не узгодити деталі співпраці ще на березі.

Чому варто навіть із найближчими партнерами укладати угоду щодо спільних об’єктів інтелектуальної власності? А кому належать авторські права на розроблений дизайн сайту? А чи новий рецепт квасу, зроблений на підприємстві в позаробочий час, вважатиметься службовим винаходом? Право інтелектуальної власності дозволяє чітко означити кордони та передбачає низку інструментів для збереження своїх ресурсів.

Про що точно не слід забувати?

  • завжди укладати угоди з партнерами про порядок використання спільних об’єктів ІВ і не забувати які у вас є об’єкти, як, за яких обставин вони були або мають бути зареєстровані / запатентовані;
  • мати письмові трудові договори з чітко прописаними посадовими обов’язками для співробітників;
  • не забувати, що письмова форма договору щодо розпорядження правами ІВ — це заповідь № 1 (хоч яке погодження умов договору в смс у Вайбері, Телеграмі, на конф-коллі — табу!).

Інтелектуальні граблі — це той «друг», який зіграє проти вас та вашого бізнесу, якщо вчасно не перестрахуватися. А договір — це ваша гарантія, яка допоможе уникнути багатьох ризиків у майбутньому.

Изображение
Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних