Аспект перший: міжнародна реєстрація базується на національній.
Щоб отримати правову охорону в Іспанії, Англії та Японії по міжнародній реєстрації, потрібно спочатку подати національну заявку. Кому писати і в яку країну поїхати, щоби подати національну заявку? Тут усе просто: подаєте її там, де зручно вам. Найпростішою і зручною територією для цього буде країна, резидентом якої ви є.
Аспект другий: міжнародна реєстрація досить гнучка і приваблива в контексті тимчасових рамок.
Заявку на міжнародну реєстрацію можна подати в будь-який момент із дати подачі національної заявки. Єдина перевага від подачі міжнародної заявки якомога раніше — це право пріоритету, яке вам надається протягом 6 місяців із дати подачі національної заявки. Це означає, що якщо ви вирішите подати заявку на міжнародну реєстрацію протягом дії пріоритету, то дата подання міжнародної заявки буде збігатися з національною, що дає нам більш ранню дату. Повірте, зважаючи на наш досвід іноді навіть 1–2 дні можуть розвернути вашу реєстрацію на 180 градусів.
Аспект третій: міжнародна та базова (національна) реєстрації мають не тільки семантичний, а і правовий зв’язок.
Чи знали ви про те, що по справжньому самостійною міжнародна реєстрація стає через 5 років від дати такої реєстрації? До цього моменту міжнародна реєстрація залежить від долі її базової (національної). Виходить, що якщо в реєстрації базової заявки на знак відмовили й за фактом пройшло лише 30 місяців із дати міжнародної реєстрації, то вона буде анульована, оскільки ще не втратила свою залежність від базової заявки.
Сценаріїв, у яких базова реєстрація може бути анульована, лише два:
1) остаточна відмова в реєстрації знака на етапі заявки, і
2) рішення суду про визнання недійсним свідоцтва на знак для товарів і послуг або ж дострокове припинення дії знака.
Водночас, зв’язок міжнародної та базової реєстрації не є обернено пропорційним: якщо в реєстрації знака в одній із країн (за міжнародною реєстрацією) буде відмовлено, це жодним чином не впливає на долю знака в інших країнах-учасницях (виняток: країни ЄС), а тим більше на долю національної (базової реєстрації).
Приймаючи рішення подати знак на міжнародну реєстрацію, заявник грає за правилами і країни національної заявки, і Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), а після й за правилами національних офісів кожної з країн, для яких була заявлена така міжнародна реєстрація. На перший погляд може здатися, що процес цей складний, але для цього й існують представники в справах інтелектуальної власності, щоби позбавити заявника від додаткових переживань і турбот.
Якщо у вас виникли додаткові запитання, не бійтеся адресувати їх нам! Заповідник мадридської системи — це місце, де без таємниць і особливостей, як ви вже зрозуміли, не обійтися.
