IP лікнеп: міжнародна реєстрація ТМ (Частина друга) - IPSTYLE Spark it!
29 Квітня 2020

IP лікнеп: міжнародна реєстрація ТМ (Частина друга)

Визначившись із країнами, які будуть заявлені на міжнародну реєстрацію, саме час розповісти вам про деталі, які не залежать ні від країн, ні від кількості класів.

Аспект перший: міжнародна реєстрація базується на національній.

Щоб отримати правову охорону в Іспанії, Англії та Японії по міжнародній реєстрації, потрібно спочатку подати національну заявку. Кому писати і в яку країну поїхати, щоби подати національну заявку? Тут усе просто: подаєте її там, де зручно вам. Найпростішою і зручною територією для цього буде країна, резидентом якої ви є.

Аспект другий: міжнародна реєстрація досить гнучка і приваблива в контексті тимчасових рамок.

Заявку на міжнародну реєстрацію можна подати в будь-який момент із дати подачі національної заявки. Єдина перевага від подачі міжнародної заявки якомога раніше — це право пріоритету, яке вам надається протягом 6 місяців із дати подачі національної заявки. Це означає, що якщо ви вирішите подати заявку на міжнародну реєстрацію протягом дії пріоритету, то дата подання міжнародної заявки буде збігатися з національною, що дає нам більш ранню дату. Повірте, зважаючи на наш досвід іноді навіть 1–2 дні можуть розвернути вашу реєстрацію на 180 градусів.

Аспект третій: міжнародна та базова (національна) реєстрації мають не тільки семантичний, а і правовий зв’язок.

Чи знали ви про те, що по справжньому самостійною міжнародна реєстрація стає через 5 років від дати такої реєстрації? До цього моменту міжнародна реєстрація залежить від долі її базової (національної). Виходить, що якщо в реєстрації базової заявки на знак відмовили й за фактом пройшло лише 30 місяців із дати міжнародної реєстрації, то вона буде анульована, оскільки ще не втратила свою залежність від базової заявки.

Сценаріїв, у яких базова реєстрація може бути анульована, лише два:

1) остаточна відмова в реєстрації знака на етапі заявки, і

2) рішення суду про визнання недійсним свідоцтва на знак для товарів і послуг або ж дострокове припинення дії знака.

Водночас, зв’язок міжнародної та базової реєстрації не є обернено пропорційним: якщо в реєстрації знака в одній із країн (за міжнародною реєстрацією) буде відмовлено, це жодним чином не впливає на долю знака в інших країнах-учасницях (виняток: країни ЄС), а тим більше на долю національної (базової реєстрації).

Приймаючи рішення подати знак на міжнародну реєстрацію, заявник грає за правилами і країни національної заявки, і Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), а після й за правилами національних офісів кожної з країн, для яких була заявлена ​​така міжнародна реєстрація. На перший погляд може здатися, що процес цей складний, але для цього й існують представники в справах інтелектуальної власності, щоби позбавити заявника від додаткових переживань і турбот.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, не бійтеся адресувати їх нам! Заповідник мадридської системи — це місце, де без таємниць і особливостей, як ви вже зрозуміли, не обійтися.

Изображение
Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних