1 травня 2025 року опубліковано Закон "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України".
Що нам дають опубліковані зміни?
Починаючи з 31 травня 2025 року, повертаються всі стандартні строки у сфері інтелектуальної власності, а саме:
- Строк подачі мотивованого заперечення проти реєстрації заявки на реєстрацію ТМ – 3 місяці з моменту публікації заявки.
- Строк подання додаткових матеріалів до заявки у відповідь на запит відомства – 2 місяці з дати запиту для національних заявок.
- Строк для оплати зборів за публікацію охоронного документа – 3 місяці з дати отримання рішення про реєстрацію.
З важливих змін також є те, що до скасування Закону продовжували бути чинними всі зареєстровані об’єкти права інтелектуальної власності, навіть якщо власники вчасно не сплатили збору за продовження строку чи підтримання. З 31 травня 2025 ця особливість зникне та власники мають продовжувати терміни у визначені Законами строки.
Важливо, що заявникам та власникам об’єктів в Україні надається 75 пільгових днів з моменту набрання законом чинності для того, аби розв'язати всі питання, які не рухались в контексті реєстрації чи продовження об’єктів права інтелектуальної власності.
Протягом цих 75 днів, можна оплатити збір за подачу заявки, що не був сплачений вчасно чи продовжити строк дії ТМ, якщо цього не було зроблено раніше.
Після 13 серпня 2025 року зупиняється пільговий період та українське відомство повністю повертається до стандартних строків. Також хочемо звернути увагу на те, що Заявники мають право продовжити термін додатково на 6 місяців чи поновити на такий самий термін, якщо його було пропущено з поважних причин. Таке продовження здійснюється за додаткову оплату.
На нашу думку, такі зміни є позитивними для діловодства заявок та зможуть вирішити багато IP питань, адже це прискорить діловодство, допоможе розуміти, що заявка є відкликаною чи по ній досі продовжується діловодство та продемонструє актуальний стан IP тенденцій в Україні.