Визнання ТМ добре відомою

Визнання знаку добре відомим є ефективним інструментом для охорони вашої ТМ. Дана процедура реалізується шляхом звернення із відповідною заявою до Апеляційної палати Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України або до суду.

При визнанні знаку добре відомим, правова охорона поширюється як на заявлені товари та/або послуги, так і на всі інші товари та/або послуги, які не є однорідними із тими, для яких знак визнаний добре відомим. У цій ситуації порушенням є, якщо інша особа використовує знак для будь-яких товарів чи послуг, якщо це вказує на їх зв’язок із добре відомим знаком та може завдати шкоду власнику такого знаку. ТМ охороняється з моменту визнання його добре відомим судом або Апеляційною палатою станом на ту дату, яку ви зазначите в заявці чи позові.

Визнання знаку добре відомим — процес досить суб’єктивний, однак є певні чинники, які впливають на остаточний результат:

  • ступінь відомості чи визнання знаку у відповідному секторі суспільства;
  • тривалість, обсяг та географічний район використання знаку;
  • тривалість, обсяг та географічний район будь-якого просування знаку, включаючи рекламування чи оприлюднення та представлення на ярмарках чи виставках товарів та/або послуг, щодо яких він застосовується;
  • тривалість та географічний район будь-яких реєстрацій та/або заявок на реєстрацію знаку за умови, що він використовується;
  • свідчення успішного відстоювання прав на знак, у тому числі в національних судах та за межами України;
  • цінність, що асоціюється із знаком.

Спеціалісти нашої компанії нададуть вам консультації, виходячи з вашої конкретної ситуації, проведуть аналіз відповідності вашого знаку вищевказаним критеріям, допоможуть зібрати докази для підтвердження зазначених вимог та забезпечать повне представництво ваших інтересів в Апеляційній палаті чи суді.

Тут ви можете ознайомитися з деякими із наших справ про визнання знака добре відомим.


Підготовка документів для визнання торгової марки добре відомою — від 30000 грн.

Супровід процесу визнання торгової марки добре відомою — 1200 грн/год.

Державний збір — 24000 грн.