Визнання ТМ добре відомою

Визнання знаку добре відомим є ефективним інструментом для охорони вашої ТМ. Дана процедура реалізується шляхом звернення із відповідною заявою до Апеляційної палати Міністерства економічного розвитку і торгівлі України або до суду.

При визнанні знаку добре відомим, правова охорона поширюється як на заявлені товари та/або послуги, так і на всі інші товари та/або послуги, які не є однорідними із тими, для яких знак визнаний добре відомим. В цій ситуації порушенням є, якщо інша особа використовує знак для будь-яких товарів чи послуг, якщо це вказує на їх зв’язок із добре відомим знаком та може завдати шкоду власнику такого знаку. ТМ охороняється з моменту визнання його добре відомим судом або Апеляційною палатою станом на ту дату, яку ви зазначите в заявці чи позові.

Визнання знаку добре відомим – процес досить суб’єктивний, однак є певні чинники, які впливають на остаточний результат:

  • ступінь відомості чи визнання знаку у відповідному секторі суспільства;
  • тривалість, обсяг та географічний район використання знаку;
  • тривалість, обсяг та географічний район будь-якого просування знаку, включаючи рекламування чи оприлюднення та представлення на ярмарках чи виставках товарів та/або послуг, щодо яких він застосовується;
  • тривалість та географічний район будь-яких реєстрацій та/або заявок на реєстрацію знаку за умови, що він використовується;
  • свідчення успішного відстоювання прав на знак, в тому числі в національних судах та за межами України;
  • цінність, що асоціюється із знаком.

Спеціалісти нашої компанії нададуть вам консультації, виходячи з вашої конкретної ситуації, проведуть аналіз відповідності вашого знаку вищевказаним критеріям, допоможуть зібрати докази для підтвердження зазначених вимог та забезпечать повне представництво ваших інтересів в Апеляційній палаті чи суді.


Підготовка документів для визнання торгової марки добре відомою – від 30000 грн.

Супровід процесу визнання торгової марки добре відомою – 1200 грн/год.

Державний збір – 24000 грн.