Подолання відмов у реєстрації ТМ (листи-згоди)

Законодавством України передбачені умови надання правової охорони знаку для товарів і послуг. Невідповідність знаку одній із таких вимог може призвести до попередньої, а згодом і до остаточної відмови в реєстрації вашої ТМ.

У разі, якщо експертом було винесено попередню відмову в реєстрації знаку,  ви маєте можливість подати мотивовану відповідь на неї із наведенням своїх аргументів та обґрунтувань на користь реєстрації ТМ. Попередня відмова, як і остаточна, може бути повною або частковою: для всіх або для частини товарів та/або послуг, вказаних у заявці. При винесенні остаточної відмови в реєстрації ТМ, ви маєте право оскаржити таке рішення в Апеляційній палаті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України або в суді.

Подача мотивованих відповідей на попередні відмови та заперечень на рішення про остаточні відмови в реєстрації ТМ обмежуються певними строками. Пропуск відповідного строку може призвести до втрати можливості в оскарженні винесеного рішення та в захисті своїх прав.

Щоб запобігти винесенню відмови в реєстрації торговельної марки, рекомендується здійснити попередній пошук. Хоча дана процедура і не є обов’язковою, однак з її допомогою ви можете переконатися, що схожа або тотожна торговельна марка не була раніше зареєстрована та не подана заявка на таку реєстрацію.

У деяких випадках одним із додаткових аргументів для подолання попередньої відмови в реєстрації торговельної марки є отримання листів-згод на реєстрацію знаку від власників протиставлених ТМ або підписання із ними договорів про співіснування знаків. Спеціалісти нашої компанії допоможуть вам провести переговори із потенційними конкурентами та отримати необхідні документи для реєстрації вашої торговельної марки.

У більшості випадків подача кваліфіковано підготовленої, аргументованої відповіді збільшує шанси отримання позитивного рішення про реєстрацію знаку. Професіонали нашої компанії мають успішну практику відстоювання торговельних марок під час винесення відмов та зможуть допомогти вам в усуненні цієї перешкоди на шляху до реєстрації ТМ.


Аналіз попередньої відмови в Україні — від 4000 грн.

Підготовка та подача мотивованої відповіді на попередню відмову в Україні — від 9000 грн.

Продовження/поновлення строків подачі мотивованої відповіді на попередню відмову в Україні: вартість послуг — 1100 грн, державний збір — 800 грн., після трьох місяців — 1600 грн.

Аналіз попередніх відмов в інших країнах — від 6000 грн.

Підготовка та подача мотивованої відповіді у інших країнах — від 800 USD.