Європейська комісія прийняла пропозиції регламентів щодо регулювання цифрових ринків та послуг - IPSTYLE Spark it!
16 Грудня 2020

Європейська комісія прийняла пропозиції регламентів щодо регулювання цифрових ринків та послуг

15 грудня Європейська комісія прийняла пропозиції регламентів щодо регулювання цифрових ринків та послуг - Digital Markets Act та Digital Services Act.

Изображение

Digital Markets Act (DMA) (закон про цифрові ринки)

Ціль

Основною проблемою, яку ставитиме за мету для вирішення DMA, буде онлайн торгівля та обмін нелегальними товарами, послугами та контентом. Також DMA буде зачіпати проблему “приватного регулювання” онлайн-платформ та пов’язані із цим ризики.

Із запропонованого тексту DMA також слідує, що Європейська комісія хоче заборонити певні недобросовісні практики онлайн-платформ, наприклад, оцінювання власних продуктів вище ніж конкурентів, або ж безпричинного блокування компаній, що використовують онлайн-платформи.

Щодо кого буде застосовуватися

Плавила будуть стосуватися онлайн-платформ: соціальних мереж, пошукових систем, платформ для обміну відео чи повідомленнями, хмарних сервісів, операційних системам та інтернет-магазинів.

Європейська комісія ще точно не визначила, до яких саме онлайн-платформ будуть застосовуватися нові правила, але це точно будуть компанії, що мають річний дохід у розмірі 6,5 мільйонів євро або мають 45 мільйонів активних користувачів в ЄС. Хоча і не виключається застосування DMA до менших платформ.

Відповідальність

Невиконання DMA може призвести до штрафу у розмірі до 10% від загального доходу компанії за рік, або - у найгірших випадках - до поділу компаній, які систематично порушують правила.

Digital Services Act (DSA) (закон про цифрові послуги)

Ціль

DSA доповнюватиме ePrivacy Директиву та передбачатиме конкретні механізми для видалення незаконного контенту на онлайн-платформах; ефективні засоби захисту основних прав користувачів в Інтернеті, в тому числі можливість оскаржувати будь-які рішення онлайн-платформ; нові правила для виявлення продавців незаконних товарів онлайн; відповідальність за звітність та прозорість для платформ та органів державної влади.

Щодо кого буде застосовуватися

DSA буде стосуватися до онлайн-посередників: реєстраторів доменних імен, хостинг-провайдерів, інтернет-магазинів, маркетплейсів додатків, соціальних мереж та особливо - дуже великих соціальних платформ, які становлять ризик для розповсюдження незаконного контенту. Також, очевидно, що нові правила будуть застосовуватися до нерезидентів ЄС, як і GDPR.

Відповідальність

DSA передбачатиме механізми для контролю за діяльністю онлайн-посередників, а також у разі значних порушень - штрафи до 6% від загального доходу онлайн-посередника за рік.

***

Зараз пропозиції Європейської комісії будуть розглядатися і обговорюватися Парламентом ЄС та державами-членами ЄС. Після обговорення та розгляду за вказані пропозиції будуть голосувати, і лише після прийняття нові правила будуть застосовуватися на території ЄС.

Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних