Прийнято новий закон у сфері інтелектуальної власності – яких змін очікувати? - IPSTYLE Spark it!
20 Червня 2020

Прийнято новий закон у сфері інтелектуальної власності – яких змін очікувати?

16 червня 2020 року прийнято закон, яким передбачається створення Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ).

НОІВ створюється при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та утворює із ним дворівневу систему управління сфери ІВ:

  • Міністерство — забезпечуватиме формування і реалізацію державної політики в сфері ІВ;
  • НОІВ — буде виконувати окремі публічні функції із реалізації державної політики в сфері (приймання заявок, проведення їх експертизи, прийняття рішень щодо них, видача охоронних документів (патентів, свідоцтв), здійснення підготовки, атестації та реєстрації патентних повірених тощо).

Які ще важливі нововведення передбачає закон?

  • Створення колегіального органу НОІВ – Апеляційної палати.

В порівнянні із нинішнім колегіальним органом, повноваження Апеляційної палати НОІВ розширено і окрім розгляду:

  • заперечень проти рішень НОІВ щодо набуття прав на об’єкти ІВ, та
  • заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні,

Апеляційна палата також здійснюватиме розгляд заяв про визнання прав на об’єкти інтелектуальної власності недійсними повністю або частково.

  • Можливість використання НОІВ кваліфікованого електронного підпису – інший позитивний момент закону. Електронний підпис планується використовувати для надання витягів та виписок в електронній формі.

Що це означає для правовласників?

Перше і найважливіше — розгляд спорів щодо визнання недійсними патентів та свідоцтв на ТМ не тільки судом, але й Апеляційною палатою НОІВ. Відповідно очікуємо, швидший процес розгляду, кращу спеціалізацію органу в сфері, відсутність звичайної для судів необхідності у висновках експертів.

Друге — швидша, а головне доступніша комунікація з НОІВ, яка особливо важлива для бізнесів в регіонах.

“Так коли ж це все запрацює?” — спитаєте ви.

Наразі, закон знаходиться на етапі направлення на підписання Президентом. Щойно цей етап закінчиться успішно (Президент має 15 днів на роздуми) - закон офіційно оприлюднюється і набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Звичайно, прийняття закону – це лише перший крок. Залишаються відкритими питання зборів, процедури розгляду, затвердження рішень, тощо. Тому ми будемо тримати вас в курсі розвитку подій і надалі!

Изображение
Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних