Марія Ортинська провела лекцію про особливості патентування в ІТ-індустрії - IPSTYLE Spark it!
3 Червня 2021

Марія Ортинська провела лекцію про особливості патентування в ІТ-індустрії

1 червня на заході з підвищення кваліфікації адвокатів “IP-Day: ІТ-індустрія” від Вищої школи адвокатури НААУ, Марія розповіла про особливості патентування в ІТ.

“Багато хто вважає, що в найближчому майбутньому штучний інтелект замінить юристів. Я дозволю собі не погодитись. Нас чекає багато роботи як в IP сфері, так і в інших галузях правах. Наприклад, зародження і становлення штучного інтелекту для юристів і для бізнесу — це ще та задача!” Такими словами розпочалася лекція “Патентування в ІТ-індустрії” керуючої партнерки IPStyle, патентної повіреної, адвокатки Марії Ортинської. 

1 червня на заході з підвищення кваліфікації адвокатів “IP-Day: ІТ-індустрія” від Вищої школи адвокатури НААУ, Марія розповіла про особливості патентування в ІТ.

Лекторка, зокрема, відповіла на три важливих питання:

  1. Роботизація, штучний інтелект знищать професію юриста?
  2. Чи може штучний інтелект бути винахідником?
  3. Чи варто патентувати в IT?

Лекція була інтерактивною: слухачі мали можливість дати свої відповіді на поставлені питання за допомогою сканування QR-коду та відразу дізнатися результати опитування.

Під час пошуку відповіді на друге питання, Марія навела приклад Дабуса — штучного інтелекту, який був зазначений винахідником у патентній заявці США на новий тип харчових контейнерів та ліхтаря для рятівних операцій. Відповідь на зазначене питання все ще доведеться знайти...

А ось відповідь на третє питання була однозначною — так, патентувати в ІТ треба! Але Марія застерігла, що адвокатам та бізнесу треба бути обережними, оскільки патентні тролі полюбляють IT! Крім того, лекторка розвіяла найпопулярніші міфи про патентування в ІТ, та зазначила, що патентувати можна як hardware, так і software, хоча й з особливостями.

Слухачі лекції Марії також дізналися відповіді на такі питання:

  • Як перетворити ідею на об'єкт патентування.
  • Особливості патентів на винаходи та корисні моделі.
  • Подача РСТ заявки в IT індустрії. Патентування в ЄПВ та США.
  • Як комерціалізувати інтелектуальну власність в IT.

Дякуємо організаторам за чудовий захід та за нагоду виступити спікером, а також усім слухачам лекції Марії!

Изображение
Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних