В Україні відновлюються інвестиції в нематеріальні активи. Про це свідчить кількість заявок на об’єкти інтелектуальної власності, зокрема винаходи, корисні моделі, промислові зразки та торговельні марки. Ландшафт інтелектуальної власності демонструє ознаки не лише стійкості за підсумками 2024 року, а й приросту за деякими показниками.
Наша колега, IP-юристка Анастасія Павлик у рев'ю для Lexology підсвітила ключові індикатори, тенденції українського IP на підтримку міжнародного інтересу до нашого ринку. Ось кілька основних з них:
За минулий рік до українського IP Офісу надійшло 31 187 заявок на об'єкти інтелектуальної власності. Зокрема, 2559 заявок на винаходи, 3748 – на корисні моделі, 1059 – на промислові зразки (дизайни). Також подано 23817 заявок на реєстрацію торговельних марок за національною процедурою.
Понад 62% заявок на винаходи припадає на іноземних заявників. Найбільше надійшло з США – 28,5%, Великобританії – 9,7% і Німеччини – 9%. Також активно подають представники Люксембургу, Франції, Китаю, Японії, Республіки Корея, Бельгії, Італії, Нідерландів, Швеції та Данії.
Якщо іноземні заявники патентують винаходи здебільшого за міжнародною процедурою РСТ (прим. – Patent Cooperation Treaty), то українські заявники – за національною.
Паралельно зростає кількість заявок на корисні моделі. Їх надійшло на 7% більше ніж роком раніше.
Щодо торговельних марок, українці подали на реєстрацію за національною процедурою 20 974 заявки, іноземці – 2843 заявки і це на 3,3% більше ніж роком раніше. Тут така само активні США, за ними щільно крокують Швейцарія, Кіпр, Китай.
Найбільш популярні класи для товарів і послуг у 2024 році – реклама та управління бізнесом (клас 35), освіта та організація спортивних та культурних заходів (клас 41), а також фармацевтика, гігієнічні вироби медичного призначення, дієтичні харчові продукти (клас 05).
Команда IPSTYLE працює з усіма сферами інтелектуальної власності, як локально, так і по всьому світу. Наші експерти можуть допомогти з реєстрацією об’єктів інтелектуальної власності та застосуванням можливостей, пов’язаних із управлінням активами інтелектуальної власності.