Доменні імена

У Законі України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» доменне  ім’я  визначається як ім’я,  що  використовується  для  адресації комп’ютерів  і  ресурсів в Інтернеті. Тобто, доменне ім’я – це свого роду адреса вашого сайту, наприклад ipstyle.ua — доменне ім’я, за яким в Інтернеті знаходиться офіційний веб-сайт компанії IPStyle.

Система доменних імен (DNS) має ієрархічну структуру і візуально її можна уявити у вигляді дерева. Принцип її побудови полягає в тому, що право реєстрації доменних імен на нижчому рівні делегується адміністраторами вищих рівнів доменної ієрархії.

Наприклад, припустимо, що існує наступне доменне ім’я patent.ipstyle.kiev.ua. В даному доменному імені .ua – домен верхнього рівня; .kiev – домен другого рівня; .ipstyle – домен третього рівня; patent – домен четвертого рівня. Приватні доменні імена реєструються в публічних або приватних доменах вищого рівня, тобто другому і далі (однак сьогодні навіть існує можливість отримати доменне ім’я верхнього рівня – так звані нові доменні імена вищого рівня (new gTLD).

Для реєстрації доменного імені свого веб-сайту ви можете обрати будь-який з рівнів, однак варто зважати на правила доменних імен, які можуть між собою відрізнятися. Наприклад, для реєстрації доменного імені другого рівня в публічному домені .UA доменне ім’я, що заявляється на реєстрацію має бути ідентичним торговельній марці, зареєстрованій в Україні, яка належить заявнику (або ж заявник має право на відповідне використання такої марки).

Також, при підборі відповідного доменного імені  для вашої веб-сторінки варто звернути увагу на такі моменти:

  • доменне ім’я не порушує прав інтелектуальної власності третіх осіб;
  • доменне ім’я є коротким і запам’ятовується;
  • доменне ім’я асоціюється з вашою діяльністю;
  • доменне ім’я включає назву вашого бренду або компанії;
  • доменна зона відноситься до території проживання аудиторії сайту (.com.ua для мешканців України) або відображає тематичну спрямованість сайту (.photo для фотографів).

Доменні спори
Супровід угод при купівлі-продажу доменів
Реєстрація доменів