Реєстрація комп’ютерного коду від «begin» до «end» - IPSTYLE Spark it!
21 Лютого 2020

Реєстрація комп’ютерного коду від «begin» до «end»

Не дивлячись на те, що мова зараз піде про комп’ютерний код, пишемо ми кирилицею, але можливо й це з часом зміниться.

Припустимо, Фунтік написав комп’ютерний код і планує завойовувати кодерський ринок. У зв’язку із чим хочемо поставити йому декілька запитань і дати стільки ж порад, аби він відчував безпеку та комфорт, як мінімум у контексті прав інтелектуальної власності.

Изображение

Питання № 1: які були умови створення цього коду?

Ми зараз не про те, під яким кутом стояла лампа, а про те чи був код створений індивідуально або ж у процесі трудових обов’язків, чи можливо було інше зобов’язання за договором: наприклад, створення об’єкту авторського права на замовлення.

Питання № 2: що являє собою код?

Нам важливо розуміти чи новий у вас код, або це нова версія попередньої програми, а може це компіляція або серія неопублікованих раніше творів. Чим більше відповідей на ці запитання, тим коректніше буде складена заявка на реєстрацію авторського права на твір.

Чому реєструвати авторське право на комп’ютерний код важливо та корисно?

Зважаючи на те, що авторське право виникає з моменту створення комп’ютерного коду, ми все ж таки рекомендуємо нашим клієнтам додатково отримати й реєстрацію авторського права на твір. Нижче пояснюємо «навіщо»:

  1. В Україні діє презумпція авторства. Саме тому наявність свідоцтва про реєстрацію полегшить процес пояснення й доведення того, що ви дійсно є автором коду.
  2. Свідоцтво про реєстрацію — це документ, що є необхідним для проведення злиття чи іншого правочину, де авторське право виступає в ролі матеріального активу.
  3. Свідоцтво про реєстрацію авторського права також захищає вас від недобросовісних конкурентів. Нагадаємо, що на реєстрацію подаються як опубліковані, так і неопубліковані раніше твори. У випадку якщо хтось скористається вашим неопублікованим до цього кодом, свідоцтво про реєстрацію буде додатковим доказом того, що саме ви є його автором.

І якщо вам здається, що реєстрація авторського права в Україні не є для вас актуальною, оскільки ви плануєте використовувати його в Штатах або іншій країні, у нас є ще одна гарна новина. Ми вже більш ніж 12 років займаємося реєстрацією авторського права як в Україні, так і в інших країнах світу з турботою про наших клієнтів. Сама процедура і вартість реєстрації в тому числі і строки такої реєстрації будуть залежати від обраної вами країни, а іноді і від типу твору.

Отримайте рішення
Залиште ваш запит
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та підберемо оптимальний варіант для вирішення вашого питання!
Залишаючи заявку я даю згоду на обробку моїх персональних даних