Марія Ортинська – лекторка програми «Fashion Law & Business Studios»

2020-10-12

Реєстрація дизайну, патентування технологій надає … крила конкурентні переваги!

У рамках програми «Fashion Law & Business Studios» в Creative Law Studios Марія Ортинська, патентна повірена, адвокатка та керуюча партнерка IPStyle, виступила у якості лекторки на модулі з патентування технологій і дизайну в моді.

На лекції розбиралися про особливості патентування винаходів, корисних моделей, промислових зразків на національному та міжнародному рівнях, розглядали українські та іноземні приклади охорони тканини, деталей одягу, взуття, конструкціям сумок, аксесуарів.

Особливу увагу на лекції Марія приділила потенційним спорам, які виникають між дизайнерами, модними будинками (як офлайн, так і онлайн), та навела рекомендації як визначити порушення патентних прав в модній індустрії.

Окремо розібралися із особливостями правової охорони дизайну в 2020 році. Припустили, яким може бути майбутнє для технологій в фешн-індустрії, включаючи віртуальну реальність, доповнену реальність, штучний інтелект, Sustainable fashion, Upcycling.

На лекції Марії вдалося розвіяти міфи про те, що:

  • конструкцію, пристрій не можна охороняти;
  • у fashion з точки зору технологій нічого нового не можна придумати;
  • маленькій компанії, поки невідомому дизайнеру охорона дизайну та технологій не допоможе.

Тож, якщо ви працюєте в індустрії моди, не зволікайте, патентуйте технології та реєструйте дизайни, а команда IPStyle завжди може вам в цьому допомогти!