Команда IPSTYLE вже майже 20 років підтримує новаторів і створювані ними інновації. Ми працюємо з ними щодня, патентуємо, масштабуємо проєкти тощо. І точно знаємо, що інновації – це драйвер трансформацій, конкурентоспроможності, економічного зростання. Тож акумулювали свою експертизу і долучилися до розробки Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 року.
Бар’єрів для розвитку інновації, зокрема в частині інтелектуальної власності, наразі чимало. Насамперед йдеться про відсутність правового регулювання важливих IP-інструментів для розвитку інновацій, тривалі строки реєстрації IP-об’єктів, застарілі системи електронних подач, пошукових систем у сфері інтелектуальної власності, зарегульованість процесу трансферу технологій, створених за бюджетні кошти, незрозумілий механізм управління та адміністрування процесу трансферу технологій тощо. Так само як нестабільність судової практики та неврахування європейських стандартів охорони й захисту IP.
Водночас пріоритет – створення нормативно-правового поля, що сприяє інноваціям і захисту прав інтелектуальної власності. Разом із тим, передбачено створення нових електронних систем з подачі та менеджменту реєстрації IP-об’єктів, діджиталізувати ІР-сервіси та покращити роботу чинних сервісів, використання виключно електронного документообігу, завершення процесу створення спеціалізованого ІР-суду, спрощення процедур і запровадження автоматичного розподілу справ між членами апеляційної палати тощо.
Окрім того, має бути створений ефективний центральний орган – Офіс з трансферу технологій, до завдань і повноважень якого віднесено пропозиції, стратегії, рішення, менеджмент і підтримка в пошуку фінансування не лише для університетів та дослідників, а й для стартапів і компаній на різних стадіях розвитку.
Загалом серед завдань державної політики у сфері інноваційної діяльності – формування системи заходів щодо стимулювання інноваційної діяльності, розвиток підтримання інноваційного потенціалу України, забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері інноваційної діяльності, створення розумної інфраструктури, сприяння розвитку системи освіти, спрямованої на підготовку висококваліфікованих кадрів для участі в інноваційній діяльності, забезпечення ефективної взаємодії науки, державного сектору та бізнесу.
Наразі уряд України вже презентував і виніс до громадських обговорень Глобальну інноваційну візію України, яку створено за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України, а також за підтримки USAID. Після їхнього завершення, через місяць, документ затвердить Кабмін України, і візія стане офіційною державною стратегією.