Українська компанія запатентувала спосіб вирішення проблеми використання вторинних продуктів виробництва рафінованої олії

2018-02-12

​На початку 2018 року винахідники з України отримали позитивне рішення стосовно патенту на винахід, покликаного вирішити проблеми використання вторинних продуктів виробництва рафінованої олії: відпрацьованих фільтруючих матеріалів очищення рослинної олії, в першу чергу соняшникової, від восків.

Влітку 2017 року вітчизняна компанія вирішила запатентувати свою нову розробку —  винахід, що усуває проблему утилізації відпрацьованих фільтрувальних матеріалів, які використовуються в виробництві соняшникової олії за рахунок їх повного знежирення. Також реалізація запропонованого способу забезпечує отримання з вторинних продуктів виробництва рафінованої олії – окремо олію та віск.

При цьому олія може бути повернена на стадію виморожування, що в результаті збільшує кінцевий вихід олії в основному виробництві.

Складання та подання заявки до ДП “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) здійснювали спеціалісти патентно-юридичної компанії IPStyle під керівництвом партнера та голови департаменту винаходів і корисних моделей Ірини Ортинської.