Реєстрація ТМ в інших країнах

Реєстрація торговельної марки має територіальний характер та діє лише на території тієї країни, де вона була зареєстрована. Якщо ви реалізуєте товари чи надаєте послуги за кордоном, ми рекомендуємо зареєструвати ТМ в кожній країні, у якій ви здійснюєте свою діяльність.

Реєстрація ТМ в інших країнах можлива такими способами:

 • національна реєстрація — через безпосереднє звернення до патентного відомства кожної країни. Регулюється законодавством обраної країни з усіма особливостями такої реєстрації;
 • міжнародна реєстрація по Мадридській процедурі. Реалізується через звернення до Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (WIPO) із зазначенням країн, у яких буде проведена реєстрація;
 • регіональна реєстрація ТМ, яка діє на території кількох країн одночасно: 1) ТМ Європейського Союзу (European Union Trademark); 2) ТМ Бенілюксу (Benelux Trademark); 3) ТМ Африканської регіональної асоціації інтелектуальної власності (ARIPO Trademark); 4) ТМ Африканської організації інтелектуальної власності (OAPI Trademark).

Національна реєстрація знаку передбачає безпосереднє звернення в патентні відомства інших країн з метою отримання правової охорони вашої ТМ. Вказана процедура реєстрації більш ускладнена в порівнянні із реєстрацією за Мадридською системою. Однак, щодо деяких країн (наприклад, Об’єднані Арабські Емірати, Чилі, Тайвань, Гонконг і Макао (реєстрація ТМ в Китаї не поширюється на ці території) та ін.) це єдина можливість зареєструвати ваш знак на відповідній території.

 • Особливості реєстрації ТМ в США
 • Особливості реєстрації ТМ в Китаї
 • Особливості реєстрації ТМ в Канаді
 • Особливості реєстрації ТМ в Польщі
 • Особливості реєстрації ТМ в Чилі
 • Особливості реєстрації ТМ в Лівії
 • Особливості реєстрації ТМ в ОАЕ
 • Особливості реєстрації ТМ в Німеччині
 • Особливості реєстрації ТМ в Чехії
 • Особливості реєстрації ТМ в Південній Кореї

Реєстрація знаку за Мадридською Угодою та Протоколом до неї є спрощеною процедурою у порівнянні із набуттям прав на ТМ через національне патентне відомство кожної країни. При міжнародній реєстрації знаку ви подаєте лише одну заявку до Міжнародного бюро WIPO через ваше національне патентне відомство, вказуючи при цьому країни, у яких бажаєте одержати правову охорону (реєстрацію) для своєї торговельної марки та сплачуючи відповідні збори в залежності від кількості зазначених країн.

Орієнтовно протягом 6 місяців від дати подання заявки на міжнародну реєстрацію, дані про ТМ надсилаються в патентні відомства всіх заявлених країн, у кожній із яких проводиться експертиза по знаку. Строк проведення експертиз варіюється в залежності від окремої країни та може становити приблизно 12-18 місяців. Результати експертиз направляють вам через Міжнародне бюро WIPO. Після завершення експертизи в кожній країні та за відсутності підстав для відмови в реєстрації, ТМ вважається зареєстрованою в цих країнах.

Строк дії міжнародної реєстрації становить 10 років від дати подання заявки або від дати пріоритету, з можливістю його продовження на наступні 10 років необмежену кількість раз.

Процедура регіональної реєстрації ТМ здійснюється шляхом подачі однієї заявки до єдиного адміністративного центру, однією мовою, зі сплатою мита в одній валюті та передбачає можливість отримати охорону прав на ТМ на території всіх країн-учасниць відповідної організації.

Реєстрація ТМ Бенілюксу надає можливість отримати правову охорону знаку в таких країнах як Бельгія, Нідерланди, Люксембург. На відміну від інших регіональних реєстрацій, вказана ТМ може бути зареєстрована лише в трьох країнах одночасно, без можливості окремої реєстрації в кожній країні. Тому, якщо ви бажаєте здійснювати свою діяльність із використанням ТМ лише на території однієї із вказаних країн, без регіональної реєстрації Бенілюксу не обійтись.

Більш детально із реєстрацією знаку через регіональні організації ARIPO та OAPI можна ознайомитися тут.

Найбільш популярною регіональною ТМ серед заявників є торговельна марка Європейського Союзу (ТМ ЄС). Реєстрація ТМ ЄС може бути здійснена як через подачу заявки до Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), так і до WIPO за міжнародною процедурою реєстрації знаків відповідно до Мадридської угоди та Протоколу до неї.

Після подачі заявки на реєстрацію, знак проходить формальну і кваліфікаційну експертизи. У разі виявлення схожих або тотожних торговельних марок експерт повідомляє про це власників та/або заявників. Протягом 3-х місяців з дати публікації вони можуть подати опозицію проти реєстрації вашого знаку. Якщо жодна опозиція не надійшла на адресу відповідного органу, за відсутності абсолютних підстав для відмови в реєстрації, торговельній марці надається правова охорона.

Важливим моментом в реєстрації ТМ ЄС є те, що за наявності підстав для відмови в реєстрації знаку на території хоча б однієї країни, ви отримаєте відмову в реєстрації торговельної марки в цілому в ЄС.

Якщо членом Європейського Союзу стає нова країна, то правова охорона знаку поширюється на територію відповідної країни автоматично без здійснення формальних процедур та сплати відповідних зборів. Разом з тим, при виході країни зі складу Європейського Союзу, ви втрачаєте правову охорону на власну ТМ в даній країні.

ТМ ЄС дійсна протягом 10 років із можливістю продовження строку її дії на 10 років необмежену кількість разів. Після реєстрації торговельної марки необхідно розпочати її використання протягом 5 років хоча б в одній із країн ЄС для уникнення можливості її анулювання у зв’язку із тривалим невикористанням.

Більш детально про реєстрацію ТМ ЄС можна почитати тут.

Звертаємо увагу, що у реєстрації торговельної марки в інших країнах вам можуть відмовити за наявності раніше зареєстрованої торговельної марки, тотожної або схожої до ступеню змішування із вашою. Однією з можливостей мінімізації ризику відмови у реєстрації ТМ є проведення попереднього пошуку в цікавих вам країнах. Такий пошук можна здійснити як щодо кожної країни окремо, так і щодо всього Європейського Союзу в цілому.

Фахівці нашої компанії нададуть вам попередню консультацію щодо процедури реєстрації знаку в інших країнах, підберуть класи МКТП, допоможуть здійснити попередній пошук, а також проведуть аналіз і підготують рекомендації щодо усунення можливих ризиків в реєстрації ТМ та здійснюватимуть контроль на всіх стадіях такої реєстрації.


Попередні пошуки в інших країнах

Пошук серед зареєстрованих торговельних марок в: Австрії, Австралії, Азербайджані, країнах Бенілюксу, Болгарії, Білорусі, Великобританії, Німеччині, Грузії, Індії, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Португалії, Російській Федерації, Румунії, Словенії, Словаччині, США, Франції, Чехії. Вартість — 2000 грн один клас, додатково за кожний клас більше одного — 1000 грн.

Пошук серед зареєстрованих торговельних марок і поданих на реєстрацію заявок в: Австрії, Австралії, країнах Бенілюксу, Великобританії, Німеччині, Грузії, Індії, Іспанії, Італії, Канаді, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Словаччині, США, Франції, Чехії. Вартість — 3700 грн один клас, додатково за кожний клас більше одного — 1000 грн.

Пошук серед зареєстрованих торговельних марок і поданих на реєстрацію заявок в: Європейському союзі (Community trademark). Вартість — 4000 грн один клас, додатково за кожний клас більше одного — 1000 грн.

Пошук на тотожність по зареєстрованим торговельним маркам і поданим на реєстрацію заявок в Європейському союзі (Community trademark), включаючи національні реєстрації країн Європейського союзу: вартість — 10 000 грн один клас, додатково за кожен клас більше одного — 1000 грн.
Пошук серед зареєстрованих торговельних марок і поданих на реєстрацію заявок в: Російській Федерації. Вартість — 5600 грн один клас, додатково за кожний клас більше одного — 1000 грн. Інші країни — за запитом.

Міжнародна реєстрація по Мадридській системі

– гонорар патентного повіреного за подання міжнародної заявки — 7000 грн (одна країна, один клас);
– додатково за кожну країну  — 1000 грн;
– додатково за кожен клас — 1000 грн;
– пересильний збір Укрпатенту — 2400 грн;
– міжнародний збір за подання заявки без вказівки кольору — 653 шв. франка;
– міжнародний збір за подання заявки із вказівкою кольору — 903 шв. франка;
– міжнародний збір за вказівку кожної країни — 100 шв. франка*

*у деяких країнах введений індивідуальний збір

За запитом фахівці нашої компанії зможуть зробити вам точний розрахунок вартості міжнародної реєстрації ТМ.

Подача заявки на реєстрацію торговельної марки в патентні відомства країн, що цікавлять.

США — від 1125 дол.США*
Канада — від 3590 дол.США*
Польща — від 2050 євро*
ОАЕ — від 9186 дол.США*

* розрахунок проводився на основі одного класу МКТП. За запитом фахівці нашої компанії нададуть розрахунок більш ніж в 1 класі МКТУ.

За запитом фахівці нашої компанії підготують розрахунки в інших країнах.