Вийти на європейський ринок зі своєю розробкою чи новою технологію хоче багато хто. Однак, для цього важливо знати основну інформацію про патенти у Європейському Союзі.
Запатентувати винахід у ЄС можна декількома способами:
Кожен з цих способів має свої переваги та недоліки. Розглянемо, наприклад, особливості подачі заявок до національних відомств:
У процесі патентування через Європейське патентне відомство (EPO) заявникам надається можливість подати єдину заявку, у результаті розгляду якої, заявник має право отримати патент дійсний одразу в ряді країн. З переліку 38 держав-учасниць EPO дозволено обрати необмежену кількість країн, які становлять інтерес для заявника.
Як це працює:
У разі якщо ви подаєте заявку до Європейського патентного відомства:
Зазвичай, якщо ви плануєте подавати заявку у одній-двох країнах, доцільніше подавати в національні відомства. Якщо ж країн 3 та більше, то найчастіше подача у EPO вигідніша.
Незабаром планується створити так званий унітарний патент, що діятиме на території 26 країн ЄС (не усі країни приєдналися до угоди) без додаткової валідації. Очікуваний час початку роботи унітарного патенту — кінець 2020 року.
Спеціалісти IPStyle проконсультують вас щодо цих та інших особливостей патентування і, в залежності від ваших потреб, підберуть оптимальну стратегію отримання патенту.