Патентування у Китаї

Китайський ринок набирає оберти, і якщо ви бажаєте отримати патент, що діятиме на території КНР, важливо врахувати особливості цієї країни. У Китаї три традиційні об’єкти патентного права: винаходи, корисні моделі та промислові зразки.

Не можна запатентувати у КНР: наукові відкриття, правила та методи розумової діяльності, методи діагностики та лікування захворювань, види рослин і тварин та ін. Програмне забезпечення теж, саме по собі, запатентувати не можна, але це обмеження можна обійти. Наприклад, якщо програма з комп’ютером або іншою технікою разом використовуються для вирішення задачі, це може набути патентної охорони.

Строк дії патенту на винахід – 20 років, на корисну модель та промисловий зразок – 10 років.

КНР – один з учасників Паризької конвенції. Тому, якщо ви вже подали заявку на отримання патенту в якійсь з країн-учасниць, ви зможете отримати певні бонуси. У такому випадку, протягом 12 місяців (для винаходу та корисної моделі) та 6 місяців (для промзразка) ви можете подати заявку у Китаї, зі встановленням конвенційного пріоритету за першою заявкою. Це означає, що починаючи з першої дати подачі, конкуренти не зможуть подати будь-яку заявку в будь-якій іншій державі і ви, по суті, робите свій винахід частиною “рівня техніки”.

Обов’язково беріть до уваги, що іноземні підприємства чи організації, що не мають офісу або постійного представництва у Китаї, мають обов’язково подавати заявки через китайського патентного повіреного. Ви повинні будете видати йому довіреність та забезпечити переклад всіх документів китайською.

IPStyle вже багато років співпрацює з найкращими патентними компаніями у Китаї, тому ми зможемо допомогти вам обрати найкращого патентного повіреного в цій країні.

Важливо, що китайський патент не діє на території Гонконгу та Макао. Якщо ви хочете запатентувати своє технічне рішення у цих адміністративних округах, вам знадобиться окрема заявка.

Детальніше про патентування у Китаї читайте тут.